New Balance 1080v12
 
23 stycznia 2013 Redakcja Bieganie.pl Sport

Wideo miesiąca (a może nawet roku) wg LetsRun.com


Filmik Aleksandry Szmigiel Train hard for glory” został wybrany filmem miesiąca przez redaktorów serwisu LetsRun.com. Wideo przedstawia ostatnie treningi czołowych zawodników Alberto Salazara (Faraha, Ruppa i Ritzenheina) przed Igrzyskami w Londynie.

przeczytaj artykuł: Czego nie wiecie o Mo Farahu

Redaktorzy LetsRun.com nie byli pierwszymi osobami, którzy oglądali wspomniany filmik. Po czytelnikach bieganie.pl filmem zainteresowała się bowiem… Paula Radcliffe, dzięki której film zyskał na popularności. Zobacz co o filmie naszej redakcyjnej koleżanki napisali ludzie z LetsRun (bezpośredni link):

Tym razem wideo tygodnia jest dość niezwykłe. mamy je od naszej przyjaciółki – Pauli Radcliffe, no, w każdym razie z jej Twittera… nie chcemy udawać, że do nas osobiście napisała 🙂

paula_tweet_2.jpg

Na film składają się ujęcia z prawdopodobnie jednego z ostatnich treningów tempowych przed 10000 m na Igrzyskach Olimpijskich. W rolach głównych widzimy Mo Faraha, Galena Ruppa i Dathana Ritzenheina. Pokazani są na bieżni pod czujnym okiem Alberto Salazara, który dokłada im dodatkowe 400-tki na koniec długiego treningu tempowego (tylko część odcinków jest pokazana, tak jakby nie chciano, by filmować całość). W ten sposób trójka wykonuje ostatni akcent na 12 dni przed sukcesem Mo i Galena w Londynie.

Wideo w dużym stopniu opisuje problem, który nurtuje dziennikarzy, kiedy wypytują zawodników trenujących w małych grupach biegowych: Po treningach jasno widać, kto kogo pokona na zawodach, co nie?.

Filmik jasno pokazuje, że Ritz zna swoje miejsce w szeregu, zaś Mo jest nieco silniejszy od Galena. Szczególnie dobrze to widać, kiedy Farah prowadzi szybkie odcinki i kontroluje Ruppa do mety. Galen jest prawdopodobnie bliżej niż się wydaje (przypomnijmy, na Igrzyskach stracił 0,48 sekundy), bo obydwaj wpadają na metę bardzo szybko.

Gdyby tego było mało, w wideo występuje też Isla, córeczka Pauli Radcliffe, którą można zobaczyć, jak się bawi i biegnie do Alberto Salazara zaraz po zakończeniu treningu.

Sami obejrzyjcie filmik nakręcony i wyprodukowany  przez Aleksandrę Szmigiel: