30 października 2014 Redakcja Bieganie.pl Sport

Idea City Trail – blisko domu biegają też najlepsi ultrasi!


Możesz biegać na 100 km, wygrywać najważniejsze zawody ultra w kraju, zdobywać medale Mistrzostw Świata w Biegach Górskich ale gdy niedaleko domu są zawody w leśnym terenie na 5 km – jedziesz tam z radością! 
Magda Łączak i Paweł Dybek (Salomon Suunto Team) to niesamowita para biegaczy, tak w życiu prywatnym, jak i sportowym. Razem trenują, razem jeżdżą na zawody. Tylko w tym roku Magda wygrała niemal wszystkie zawody w których startowała, m.in. Bieg 7 Dolin w Krynicy i Ultra Mallorca, oraz po raz pierwszy w historii przywiozła dla Polski brązowy medal Mistrzostw Świata w Biegach Górskich z Chamonix.

Paweł natomiast dokonał rzeczy prawie niemożliwej do wyobrażenia, po ponad 30 godzinach zawodów wygrał 240 km Bieg Siedmiu Szczytów. Przy około 7600 m przewyższenia średnia prędkość Pawła robi wrażenie.

GP City Trail 3 fot.Tomasz Szwajkowski
fot. Tomasz Szwajkowski
Magda i Paweł mieszkają w Mielcu, nie co tydzień mogą pozwolić sobie na wyjazdy w góry. Siłą rzeczy spora część ich treningów odbywa się niedaleko domu: czasem biegną po asfalcie do ulubionego lasu i z powrotem. Czasem startują w płaskich zawodach, a ostatnio zostali ambasadorami cyklu i idei City Trail – biegania w terenie blisko miasta.
– Nie zawsze trzeba biegać w górach, płaskie tereny też są fajne. Czasami biegam nawet na 3 km, a 5, 10 km – na asfalcie – to te dystanse, które treningowo mają dla mnie sens – mówi Magda. Ostatnio wzięła udział w zawodach serii City Trail w Lublinie: – Przyznam, że czułam się tutaj jak u siebie, bo w Mielcu gdzie mieszkam biegam na podobnych terenach.

2
Podobnie wypowiadał się Paweł: – Po przebiegnięciu 240 km znacząco spadła mi prędkość, nie mogę zacząć szybciej biegać. Staram się nad tym pracować przyjeżdżając na takie zawody jak te w Lublinie. To taki mój trening szybkościowy – powiedział na mecie Paweł.
Was też zachęcamy do spróbowania idei City Trail: biegania w parkach i miejskich lasach, niedaleko domu czy pracy. Skoro przekonali się do niej nawet najlepsi zawodnicy ultra, Wy też możecie!
Więcej o butach polecanych do biegania i w mieście, i w terenie na http://www.intersport.pl/campaign/pl-salomon-elevate-your-run

Możliwość komentowania została wyłączona.