7 kwietnia 2014 Redakcja Bieganie.pl Sport

Gwiazdy na starcie ORLEN Warsaw Marathon


Znane osobistości świata sportu i showbiznesu połączą siły w imię szczytnego celu i pobiegną w Charytatywnym Marszobiegu 4,6 km „Bieg na TAK! Biegam Bo Lubię”. Za każdą osobę, która wystartuje na tym dystansie, PKN ORLEN przekaże 10 zł dla wychowanków Rodzinnych Domów Dziecka. Udział w ORLEN Warsaw Marathon to jednak nie tylko chęć pomocy innym, ale także apetyty na sportowy wynik. Wybitne nazwiska zobaczymy także wśród biegaczy na dystansie 10 km i maratońskim. 

OWM 21042013 fot.S.Wolny LIVE SEB0012
fot. S.Wolny, LIVE

W Charytatywnym Marszobiegu 4,6 km pobiegnie m.in. mistrzyni olimpijska Justyna Kowalczyk, ambasadorka Mercedes-Benz oraz Marcin Lewandowski z Grupy Sportowej ORLEN, na co dzień rywalizujący na dystansie 800 m. Z kolei Marek Dąbrowski, zawodnik ORLEN Team zapowiedział swój udział zarówno w Charytatywnym Marszobiegu, jak i na dystansie 10 km. Podwójny start potwierdził też Kuba Giermaziak z VERVA Racing Team. Na dystansie 10 km zmierzą się natomiast Adam Małysz i Rafał Marton, 13. załoga Rajdu Dakar. Z mistrzami motosportu rywalizować będzie Adam Kszczot, srebrny medalista Halowych Mistrzostw Świata w Lekkoatletyce oraz aktor, Tomasz Karolak. Do pokonania 42,195 km przygotowuje się raper Jacek „Mezo” Mejer, piosenkarka Katarzyna Kowalska oraz Marcin Dorociński, ambasador Mercedes-Benz, dla którego będzie to debiut na dystansie maratońskim. 

OWM 21042013 fot.S.Wolny LIVE SEB0105
fot. S.Wolny, LIVE

Bardzo nas cieszy, że tak wiele znanych osób zdecydowało się wziąć udział w Charytatywnym Marszobiegu w ramach ORLEN Warsaw Marathon. To doskonały pomysł na aktywne spędzenie weekendu i zarazem pomoc wychowankom Rodzinnych Domów Dziecka – mówi Leszek Kurnicki, szef komitetu organizacyjnego ORLEN Warsaw Marathon. 
Udział w Charytatywnym Marszobiegu 4,6 km, który odbędzie się 12 kwietnia, w przeddzień głównych dystansów, jest bezpłatny. Za każdego zawodnika, który zarejestruje się i wystartuje w wydarzeniu, PKN ORLEN przekaże 10 zł na stypendia sportowe dla wychowanków Rodzinnych Domów Dziecka w ramach programu stypendialnego „NA PODIUM”. Program kierowany jest do dzieci w wieku 7-16 lat, posiadających pierwsze sukcesy w swoich sportowych pasjach. Stypendyści wybierani są w dwóch etapach. W pierwszym, zainteresowani przesyłają do Fundacji ORLEN – Dar Serca formularz zgłoszeniowy oraz dokumenty potwierdzające dotychczasowe osiągnięcia. Fundusze zebrane w Charytatywnym Marszobiegu trafią do młodych sportowców, których wskażą internauci spośród 30 rekomendowanych wcześniej przez Komisję Stypendialną, w skład której weszli m.in. Anita Włodarczyk – polska lekkoatletka specjalizująca się w rzucie młotem, Jacek Czachor – mistrz świata w motocyklowych rajdach terenowych, kapitan ORLEN Team oraz Maciej Lepiato – złoty medalista paraolimpijski i rekordzista świata w skoku wzwyż, a także kapitanowie drużyn narodowych: Katarzyna Skowrońska-Dolata oraz Marcin Możdżonek.

OWM 21042013 fot.Tomek.Gola LIVE 5237
fot. Tomek.Gola, LIVE

Głosy oddawać można do 9 kwietnia w specjalnej aplikacji, dostępnej na profilach na Facebooku:
Średniozaawansowani biegacze ciągle mogą zarejestrować się na dystansie 10 km – do 8 kwietnia trwają zapisy internetowe, a w dniach 9-12 kwietnia tylko w Biurach Zawodów. Opłata startowa wynosi 99,00 PLN, a w jej cenie zawarty jest profesjonalny pakiet startowy ASICS m.in. z techniczną koszulką. Zawodnicy, których motywuje dobre towarzystwo mogą nadal skorzystać z wiosennej promocji. Po zarejestrowaniu się na bieg na 10 km i opłaceniu wpisowego, można bliskiej osobie podarować 30% zniżki na tę samą konkurencję.
Obejrzyj film motywacyjny „ORLEN Warsaw Marathon – Miej swój cel”, w którym wystąpili uczestnicy Narodowego Święta Biegania:

Więcej informacji: