2 stycznia 2009 Redakcja Bieganie.pl Sport

Galloway w Warszawie? Już 29 marca.


Ruszamy z dużą akcją związaną z 4 Półmaratonem Warszawskim. Jednocześnie prezentujemy specjalne Plany Treningowe przygotowane na Półmaraton przez Jeffa Galowaya i Norriego Williamsona, Kobiecy Team Biegowy – czyli grupkę pięciu dzielnych dziewczyn które postanowiły przygotować się do Półmaratonu oraz podstronę poświęconą Półmaratonowi na bieganie.pl. Tym razem będziemy się starali osiągnąć naprawdę rekordowy wynik frekwencyjny. W Marcu na zaproszenie firmy TIMEX przyjedzie do Polski Jeff Galloway i sam weźmie udział w Półmaratonie.


Fundacja Maraton Warszawski zorganizowała dla chcących się przygotować do Półmaratonu Warszawskiego specjalne Plany Treningowe. Plany stworzyło dwóch autorów: Jeff Galloway i Norie Williamson. O każdym z nich kilka słów.

Jeff Galloway

galloway.jpg
Jeff Galloway kiedyś i dziś

Jeff Galloway biegał z sukcesami w latach 70’tych, zakwalifikował się do amerykańskiej drużyny Olimpijskiej na Igrzyska w 1972 roku na 10 tys m i rezerwowo w maratonie. Nie odnosił wielkich sukcesów biegowych i w pewnym momencie stał się najbardziej znanym amerykańskim popularyzatorem biegania. Znana stała się jego metoda – pokonywania maratonu na zmianę marszem i biegiem, która jednak jest także często krytykowana. Taką też metodę pokonania Półmaratonu Warszawskiego proponuje Galloway tym, którzy nie są gotowi na 21 km ciągłego biegu. Jeff Galloway ma przyjechać do Warszawy z okazji Półmaratonu.

Norrie Wiliamson

norrie_sydney.jpg

Norrie sukcesy sportowe odnosił wyłacznie w biegach Ultra (biegach 12godzinnych, na dystansach od 100 km do 1000 km !!!), jego najlepszy wynik w klasycznym maratonie to 2:43, jest licencjonowanym trenerem biegów długich kilku narodowych federacji (Południowo afrykańskiej, Brytyjskiej) a także IAAF (międzynarodowej federacji lekkoatletycznej).

Dwa programy które przygotował do Półmaratonu Warszawskiego są ciekawe ale dla początkującego amatora niezmiernie trudne do wykonania.


jeff_129.jpg norie_wst.jpg 130140.jpg norie220.jpg