NB 1080v12
 
2 stycznia 2009 Redakcja Bieganie.pl Sport

Trasa Półmaratonu


Trasa Półmaratonu należy bezsprzecznie do bardzo urozmaiconych i poprowadzonych w centralnych miejscach Stolicy. W tym roku, po raz pierwszy start i meta zlokalizowane będą w tym samym miejscu, w niezwykle prestiżowych okolicach na Placu Zamkowym. Całe półmararońskie miasteczko mieścić się będzie w tym miejscu. Oto kilka zdjęć z trasy.

bristol_524.jpg
Okolice startu – Hotel Bristol, najpiękniejszy i najbardziej prestiżowy hotel w Warszawie, z bardzo miłą obsługą (jeśli będziecie chcieli skorzystać z toalety raczej nikt was nie wygoni 🙂 ale to jest tylko moje, osobiste Adama Kleina zdanie – na wszelki wypadek żebyście nie szukali – wchodzicie głównym wejściem, idziecie prosto pewnym krokiem w stronę recepcji ale przy recepcji skręcacie lekko w lewo, idziecie w stronę dużego hallu kawiarnianego ale przed nim – jest po lewej mały korytarzyk – to tam 🙂 )

pkin_524.jpg

Kiedy biegnąc Świętokrzyską skręcimy w Marszałkowską i spojrzymy za siebie zobaczymy taki oto widok. Pałac Kultury, wybudowany w latach ’50-tych XX wieku, dar od braterskiego Związku Socjalistycznych Republik Radzieckich, budowla kontrowersyjna, pomnik komunizmu, tuż po roku 1989 planowano zburzenie ale dziś pojawia sie coraz więcej głosów za jego pozostawieniem, bez wątpienia – budowla bardzo charakterystyczna, która przez lata komunizmu stała się symbolem Warszawy.

Przeskoczmy kilka kilometrów, dalej trasa wiedzie…

wisla_524.jpg
Widok na Wisłę z Mostu Gdańskiego do którego dociera się po około 6 km, proszę się nie obawiać, to co widać na Wiśle to kra a nie zanieczyszczenia.

helskie_524.jpg
7 -8 km, długi prosty odcinek Wybrzeżem Helskim.

Przeskoczymy teraz w trybie ekspresowym od razu do końcowych kilometrów.

Po drodze biegniemy najczęściej fotografowanym Mostem Świętokrzyskim (wszyscy go pokazują to mu nie) z wysokim pylonem, dalej trasa skręca w stronę Wilanowa. Najdalej dochodzi do ul. Łazienkowskiej znanej głównie z położonych przy niej Stadionie Legii i Torwarze.

wislostrdada_524.jpg
Potem już tylko bliżej i bliżej mety, Wisłostradą, tunelem….

stare_524.jpg
Aż w końcu dobiegamy do Starego Miasta i zbliżamy się do tego, czego boi się wielu biegaczy: podbiegu ulicą Sanguszki

sanguszki_524.jpg
Ulica Sanguszki, miejsce znane wszystkim zawodnikom startującym w Ekidenie – czy rzeczywiście jest tak trudne? Na odcinku około 1 km trzeba podbiec około 20 m w pionie. Co to dla prawdziwych fighterów ? 🙂

A potem już same przyjemności
plac_524.jpg

Plac Zamkowy

zamek_524.jpg
I Zamek Królewski

Całą trasę możesz zobaczyć Tutaj:

trasa_polmaraton.jpg

Trasa biegu:

plac Zamkowy – Krakowskie Przedmieście – ul. Świętokrzyska – ul. Marszałkowska – ul. Królewska – plac Piłsudskiego – ul. Wierzbowa – plac Teatralny – ul. Senatorska – ul. Miodowa – ul. Bonifraterska – ul. Międzyparkowa – ul. Słomińskiego – Most Gdański – Wybrzeże Helskie – Wybrzeże Szczecińskie – Most Świętokrzyski – ul. Zajęcza – ul. Dobra – ul. Solec – ul. Ludna – ul. Rozbrat – ul. Łazienkowska – ul. Czerniakowska – ul. Solec – ul. Wioślarska – Wybrzeże Gdańskie – ul. Sanguszki – ul. Konwiktorska – ul. Bonifraterska – ul. Miodowa – ul. Senatorska – ul. Moliera – plac Piłsudskiego – ul. Królewska – Krakowskie Przedmieście – plac Zamkowy (meta)
Redakcja Bieganie.pl