NB 1080v12
 
1 czerwca 2011 Redakcja Bieganie.pl Sport

Faworyci do zwycięstwa


Największą gwiazdą tegorocznej edycji Łódź Maratonu Dbam o Zdrowie i głównym faworytem do zwycięstwa w imprezie jest Oleksandr Sitkowsky z Ukrainy. Zawodnik legitymuje się doskonałym rekordem życiowym na dystansie 42,195 km – 2:10,18. Wśród kobiet faworytką do zwycięstwa jest Arleta Meloch, aktualna Mistrzyni Polski w maratonie.

Reprezentant Ukrainy będzie się zmagał z koalicją biegaczy afrykańskich – Kenijczykami Samim Limo i Markiem Makau oraz Tanzańczykiem Josephem Daudim, oraz swoim rodakiem Vitalijem Shafarem, zwycięzcą Maratonu Warszawskiego z 2006 roku (rek. życiowy w maratonie – 2:12,07). Do walki o zwycięstwo będą starali włączyć się również reprezentanci Polski – Rafał Wójcik, olimpijczyk z Sydney oraz Maciej Miereczko, brązowy medalista mistrzostw Polski w maratonie.

– Oleksandr Sitkovkyy to zawodnik klasy światowej. W trzech ostatnich startach maratońskich osiągnął wynik poniżej 2 godzin i 11 minut. Zwyciężał w maratonach w Turynie i La Rochelle – mówi Zbigniew Nadolski, Dyrektor Sportowy Łódź Maraton Dbam o Zdrowie.

Wśród pań walka o zwycięstwo powinna rozstrzygnąć się pomiędzy reprezentantkami Polski – Arletą Meloch, aktualną mistrzynią Polski w maratonie i Agnieszką Janasiak z Poznania. Szanse na zwycięstwo może im jednak odebrać Walentina Delion z Mołdawii lub Maria Butakowa i Maryna Domantsevich z Białorusi.

Niestety z powodu kontuzji w imprezie nie wystartuje Małgorzata Sobańska, która mimo to będzie gościem honorowym imprezy.

Redakcja Bieganie.pl