1 czerwca 2011 Redakcja Bieganie.pl Sport

Dzień Dziecka na bieżni – mityng w Dessau

Sezon na bieżni w pełni. Lekkoatleci nie odpuścili nawet w Dniu Dziecka, liczna reprezentacja Polski startowała w niemieckim Dessau. Polskim bohaterem mityngu został Bartosz Nowicki, który zwyciężył w biegu na 1500 m.

Bartek rozkręca się ze startu na start!

Podopieczny Marka Adamka wygrał pewnie bieg na 3 i 3/4 okrążenia, z wynikiem 3:37,97, o mały włos nie poprawiając swojej życiówki (3.37,90).

Świetnie zaprezentowały się także w biegu pań na 1500 m, Katarzyna Broniatowska i Danuta Urbanik. Ich występ można zatytułować – Trzy w jednym, gdyż obie wypełniły minimum na Młodzieżowe Mistrzostwa Europy, poprawiły rekordy życiowe i zrobiły klasę mistrzowską na tym dystansie. Kasia była piąta z rezultatem 4:11,32, a Danusia ósma z 4:11,77.

Na 800 m zwyciężyła Joanna Jóźwik. Dziewiąta zawodniczka Mistrzostw Świata juniorów finiszowała z wynikiem 2:06,29.

W Dessau pojawił się także rekordzista Polski na 800 m, Paweł Czapiewski. W swoim biegu był ósmy, z inaugurującym sezon wynikiem 1:50,06.

Na 400 m świetny bieg zaliczyła 17-letnia Patrycja Wyciszkiewicz, której na jedno okrążenie zmierzono czas – 54,32.

Drugą lokatę i wynik 57,30 na 400 m przez płotki przywiezie z Niemiec Tina Polak.

Marta Jesche, brązowa medalistka z krótkiej sztafety 4×100 m, może pochwalić się zwycięstwem w mityngu z rezultatem 11,46 (minimum na MŚ 11.29)

Na 200 m kibice mogli oglądać Marcina Jędrusińskiego, który finiszował czwarty z czasem 21,45.