18 lutego 2015 Redakcja Bieganie.pl Sport

Ewa Swoboda z kolejnym rekordem


Kolejny halowy rekord Polski juniorek poprawiła w tym sezonie Ewa Swoboda. Tym razem młoda sprinterka uczyniła to podczas wtorkowego mityngu Pedros Cup w Łodzi (18 lutego), gdzie w dystans 60 m pokonała w czasie 7.24.

IMG 3771


Ewa Swoboda to najlepsza polska sprinterka młodego pokolenia, która od dwóch lat odnosi sukcesy na arenie międzynarodowej w kategoriach młodzieżowych. W tym roku podopieczna Iwony Krupy może pokusić się o sukces w rywalizacji z dorosłymi lekkoatletkami.
Zawodniczka UKS Czwórki Żory w miniony wtorek ze świetnej strony zaprezentowała się podczas halowego mityngu Pedros Cup w Łodzi. Najpierw 17-latka poprawiła własny rekord Polski juniorek wynikiem 7.25 (w eliminacjach), by niedługo potem w finale uzyskać czas 7.24. W silnej obsadzie dało to Polce 5 miejsce i przesunęło ją na czwarte miejsce (ex aequo z Elżbietą Tomczak) w polskich tabelach historycznych.

Poza Swobodą wartościowe wyniki w Łodzi uzyskali płotkarze: Dominik Bochenek i Damian Czykier, którzy w biegu na 60 m przez płotki uzyskali czasy lepsze od minimum na Halowe Mistrzostwa Europy w Pradze (7.65 i 7.69 przy wskaźniku 7.70).

Z grona gwiazd zagranicznych formą błysnęli Orlando Ortega i Kim Collins, którzy ustanowili najlepsze w tym sezonie wyniki na świecie (Ortega na 60 m ppł – 7.45, zaś niezawodny Collins na 60 m – 6.47).

Pełne wyniki: http://www.domtel-sport.pl/insidethecode/files/5543-pl.pdf

Halowe Mistrzostwa Polski Juniorów

Dzisiejsze rekordy Ewy Swobody to już 7 i 8 rekord ustanowiony przez nią w tym sezonie. Wcześniej rekordowe wyniki uzyskiwała m.in. na Halowych Mistrzostwach Polski Juniorów i Juniorów Młodszych, które w miniony weekend (13-15.02) odbyły się w Toruniu.

W mieście Kopernika Swoboda po raz pierwszy w karierze uzyskała wyniki poniżej 7.30 (7.28 w eliminacjach i 7.27 w finale). 

Poza Swodobą rekord Polski podczas HMPJiJm poprawił Tymoteusz Zimny, który na 300 m w kategorii juniorów młodszych uzyskał czas 34.38.

Pełne wyniki: http://www.domtel-sport.pl/index.php?sub=wyniki&id=1455

Dodajmy, że po mistrzostwach juniorów, na hali w Toruniu rozegrano halowy mityng PZLA, podczas którego wartościowe wyniki padły w biegu na 1500 m. Na tym dystansie aż czterech zawodników: Mateusz Demczyszak, Artur Ostrowski, Krzysztof Żebrowski i Szymon Krawczyk zdołało uzyskać wyniki lepsze od wskaźnika PZLA na Halowe Mistrzostwa Polski w Pradze (3:42.00).

Wcześniej minimum na tym samym dystansie wywalczył już Marcin Lewandowski. W tej sytuacji o tym kto wystartuje w Czechach w tej konkurencji zadecydują Halowe Mistrzostwa Polski, które odbędą się już w najbliższy weekend w Toruniu. 

Bilety na HMP: http://www.ebilet.pl/szukaj.php?t=d&cy=2015&cm=2&cd=21#16996

Możliwość komentowania została wyłączona.