18 lutego 2015 Redakcja Bieganie.pl Sport

Rusza rekrutacja wolontariuszy do ORLEN Warsaw Marathon 2015


Dołącz do największej imprezy biegowej w kraju – ORLEN Warsaw Marathon, który przebiegnie ulicami Warszawy w dniach 25 i 26 kwietnia! Wystarczy, że masz ukończone 15 lat i wypełnisz zgłoszenie w zakładce „Wolontariat” na stronie www.orlenmarathon.pl.
 

OWM 13042014 fot.T.Gola LIVE MG 9678
Fot. T. Gola, LIVE
W pierwszych dwóch edycjach ORLEN Warsaw Marathon wzięło udział łącznie 58 tys. biegaczy z kraju i świata. Za każdym razem ponad 1000 wolontariuszy pomagało w przygotowaniu i wydawaniu pakietów startowych, zabezpieczeniu tras biegów oraz obsłudze punktów odżywiania. 
 
– Wolontariat podczas ORLEN Warsaw Marathon to okazja do współorganizowania jednej z największych imprez biegowych w Europie, zdobycia nowych umiejętności i zobaczenia na własne oczy jak powstają tego rodzaju wydarzenia. Zarówno organizatorzy, jak i sami zawodnicy ogromnie doceniają pracę wolontariuszy, którzy swoim zaangażowaniemi empatią dopełniają cały zespół – przekonuje Leszek Kurnicki, szef komitetu organizacyjnego ORLEN Warsaw Marathon.
 
Wolontariusze będą mogli wspierać organizację imprezy w różnych obszarach:

1. Biuro Zawodów – Miejsce, w którym uczestnicy ORLEN Warsaw Marathon 2015 będą odbierać pakiety startowe i zapoznawać się ze szczegółami biegów. Zadaniem wolontariuszy będzie wsparcie organizacyjne dystrybucji pakietów wśród uczestników.
2. Strefa Start / Meta – Obszar ten dotyczy biegu na dystansie maratonu i 10 km. Do zadań wolontariuszy będzie należała m.in. pomoc w odnalezieniu odpowiednich stref startowych i koordynacja ustawienia biegaczy. W strefie mety wolontariusze będą wręczać medale oraz wspierać uczestników, którzy ukończyli bieg.
3. Punkty Informacyjne – Punkty informacyjne ORLEN Warsaw Marathon 2015 będą zlokalizowane w różnorodnych miejscach obejmujących zarówno zamknięty teren Miasteczka Biegaczy, trasę biegów oraz miejsca organizacji wydarzeń towarzyszących. Zadaniem wolontariuszy będzie wsparcie organizacyjne i informacyjne dla zawodników, kibiców, mediów, gości oraz mieszkańców Warszawy.

4. Depozyt – Depozyt będzie znajdował się na terenie zamkniętej strefy Miasteczka Biegaczy, do którego wstęp mają tylko zawodnicy rywalizujący na dystansie maratonu i biegu na 10 km. Zespół wolontariuszy w tej strefie będzie odpowiadał za bezpieczeństwo, ład i porządek przechowywanych rzeczy oraz za ich sprawne przekazanie uczestnikom po zakończonym biegu.
5. Obsługa Miasteczka Biegaczy – Miasteczko Biegaczy to strefa dostępna jedynie dla uczestników biegów na dystansie maratonu i 10 km. Zadania wolontariuszy w tym miejscu to wsparcie organizacyjne i informacyjne zawodników oraz obsługi, np. w rejonie przebieralni, stref sanitarnych, wewnętrznych punktów odżywczych i strefy dla dzieci.

OWM 13042014 fot.L.Nazdraczew LIVE DSC9528
Fot. L. Nazdraczew, LIVE
6. Grupa specjalna – Grupa wolontariuszy, których zadaniem będzie pomoc w nagłych wypadkach oraz kontrola sytuacji na trasach biegów. Sprawdzą się w niej szczególnie osoby silne i energiczne potrafiące pracować pod presją czasu i nie bojące się nowych wyzwań.

7. Zespół wsparcia osób niepełnosprawnych – W biegach i wydarzeniach towarzyszących będą startować także osoby z niepełnosprawnościami. Wolontariusze będą wspierać ich organizacyjnie oraz we współpracy z innymi służbami dbać o odpowiedni poziom bezpieczeństwa.

8. Centrum Wolontariatu – Centrum Wolontariatu będzie znajdować się na terenie Miasteczka Biegaczy. Będzie głównym biurem dla całego projektu, miejscem spotkań, odpoczynku czy wydawania świadczeń. Główne zadania w Centrum Wolontariatu to wsparcie wydawania świadczeń dla wolontariuszy oraz organizacja funkcjonowania miejsca zarówno w trakcie przygotowań jak i podczas imprezy.

9. Reporterzy – Wolontariat podczas ORLEN Warsaw Marathon 2015 to wydarzenie wyjątkowe, które warto odpowiednio dokumentować i pokazywać za pomocą profesjonalnych materiałów. Zadaniem, specjalnie zrekrutowanej grupy wolontariuszy-reporterów będzie przygotowanie materiałów (zdjęć, filmów, opisów, wywiadów, itp.) z całego procesu przygotowań, organizacji i przebiegu pracy wolontariuszy.

10. Wsparcie przygotowań – Tak wielka impreza sportowa jak ORLEN Warsaw Marathon wymaga ogromnej pracy organizacyjnej i wielu wcześniejszych przygotowań – do części z nich będą zaproszeni także wolontariusze. Ich głównym zadaniem w tych dniach będzie wsparcie w przygotowaniu pakietów startowych dla uczestników biegów oraz pomoc w przygotowaniu Miasteczka Biegaczy i Centrum Wolontariatu.
 
Każdy z wolontariuszy zostanie wyposażony w specjalny strój od firmy ASICS, zostanie także objęty ubezpieczeniem NNW i otrzyma oficjalny certyfikat. W przypadku osób niepełnoletnich należy dostarczyć pisemną zgodę rodzica lub opiekuna prawnego. Nabór trwa do 31 marca 2015 r.
Więcej informacji:

Możliwość komentowania została wyłączona.