12 side
28 stycznia 2020 Redakcja Bieganie.pl Sport

Emocje pod dachem – ostatnie bilety na Orlen Copernicus Cup


Kszczot, Lewandowski, Tuka, Herman, Dutkiewicz, Święty-Ersetic, Baumgart-Witan, Su, Kilty i inni. Chcecie ich zobaczyć na żywo w akcji? Nic prostszego. Po raz kolejny zawody prestiżowego cyklu lekkoatletycznego World Indoor Tour odbędą się w Polsce. Zapraszamy 8 lutego do Areny Toruń na mityng Orlen Copernicus Cup.

To już końcówka sprzedaży biletów największe halowe zawody w sezonie 2020 w Polsce. Sportowcy z kilkudziesięciu krajów w sobotę 8 lutego pojawią się w Arenie Toruń, by wziąć udział w kolejnych zawodach cyklu World Indoor Tour (obok m.in. Bostonu, Glasgow czy Madrytu). Fani lekkiej atletyki powinni spieszyć się z rezerwacją miejsc na to wydarzenie. Sprzedaż biletów odbywa się na stronie imprezy.

W konkurencjach biegowych szykuje się kilka niezwykle ciekawych pojedynków. Na 60 m przez płotki zobaczymy w akcji medalistki mistrzostw Europy – Białorusinkę Elwirę Herman oraz Niemkę Pamelę Dutkiewicz, z którymi ścigać się będzie czwarta na ostatnich MŚ w Dosze Nigeryjka Tobi Amusan oraz jedna z najzdolniejszych polskich płotkarek Klaudia Siciarz. U panów na płaską 60-tkę zaprezentuje się wicemistrz świata z hali Bingtian Su, mistrz Europy Słowak Jan Volko i doświadczony Brytyjczyk Richard Kilty.

collage 60mhW

Na szybkiej bieżni w Toruniu zobaczymy też nasze eksportowe czterystumetrówki – Justynę Święty-Ersetic oraz Igę Baumgart-Witan. Wicemistrzynie świata z Dohy powalczą z czołowymi Europejkami – Holenderką Lisanne de Witte i Szwajcarką Leą Sprunger.

Szalenie interesująco zapowiada się rywalizacja na 800 m. Staną naprzeciwko siebie aktualny halowy mistrz świata Adam Kszczot i rekordzista kraju na 1500 m Marcin Lewandowski, który zaliczył wspaniały sezon 2019 zdobywając m.in, brąz MŚ w Katarze. Groźnym rywalem będzie dla nich zapewne wicemistrz świata z otwartego stadionu Bośniak Amel Tuka, może również Szwed Andreas Kramer.

W programie Orlen Copernicus Cup oczywiście nie zabraknie konkurencji technicznych, Kibice lekkiej atletyki pewnie zacierają ręce, bo mityng w Arenie Toruń to najwyższa liga imprez lekkoatletycznych. Zresztą każdy miłośnik sportu powinien na własnej skórze poczuć niezwykłą atmosferę, która towarzyszy zawodom halowym.

Zapraszamy na emocje 8 lutego na Orlen Copernicus Cup!

Więcej informacji, również o biletach, znajduje się na stronie www.copernicuscup.pl oraz na FB imprezy.

Możliwość komentowania została wyłączona.