NB 1080v12
 
29 stycznia 2015 Redakcja Bieganie.pl Sport

Dziewięciu Polaków w Düsseldorfie


Już dziś PSD Bank Meeting w Düsseldorfie zainauguruje sezon międzynarodowych halowych mityngów lekkoatletycznych pod egidą EAA i IAAF-u. Na listach startowych nazwiska aż dziewięciu Polaków. Relacja na żywo w Eurosporcie.

kszczot_duseldorf.jpg

Przed rokiem w Düsseldorfie Adam Kszczot był bezkonkurencyjny.
Foto: www.psd-bank-meeting.de/

Dla nikogo nie jest tajemnicą, że o sile polskich biegów stanowią głównie sukcesy na 800m. Dziś czwórka naszych czołowych średniodystansowców: Angelika Cichocka, Joanna Jóźwik, Adam Kszczot i Marcin Lewandowski wystartuje na tym dystansie w Düsseldorfie. Będzie to dla nich rozpoczęcie sezonu, do którego przygotowywali się podczas obozu w RPA.

Zobaczymy także dwójkę sprinterów. PSD Meeting będzie pierwszym zagranicznym halowym startem dla Ewy Swobody. Niespełna 18 letnia biegaczka znakomicie rozpoczęła ten sezon wynikiem 7.30 s, poprawiając tym samym swój zeszłoroczny rekord polski juniorów w biegu na 60 m o 0,16 s. (ze względów formalnych tegoroczny rezultat nie będzie uznany jako rekord kraju).
Na 60 m przez płotki wystartuje Dominik Bochenek. Będzie miał okazję pościgać się m.in. z posiadaczem drugiego rezultatu w historii na tym dystansie Kubańczykiem Dayronem Roblesem. Bochenek otworzył sezon halowy w ostatnią sobotę w Jabloncu nad Nysą, uzyskując wynik 7,79 s.

Dla naszych lekkoatletów będzie to pierwsz szansa na uzyskanie minimów na Mistrzostwa Europy które odbędą się na początku marca w Pradze. 

Pozostali Polacy: 
skok o tyczce: Robert Sobera, Paweł Wojciechowski
trójskok: Anna Jagaciak
Transmisja na żywo w Eurosporcie od godziny 19:00.
Redakcja Bieganie.pl