28 maja 2019 Redakcja Bieganie.pl Sport

Drugi mityng Warsaw Track Cup z setkami


W czasie drugich zawodów serii Warsaw Track Cup 2019, 5 czerwca amatorzy bieżni po raz kolejny rozgrzeją tartan na warszawskim Orle. Tym razem poza dystansami średnimi (3000, 1500 i 800 m) będzie okazja, by sprawdzić swoją szybkość w sprintach.

Podczas kolejnych mityngów WTC w stolicy uczestnicy rywalizacji zbierają kolejne dystanse do puli, dzięki czemu jesienią w wielkim finale będą mogli walczyć o medale i nagrody w klasyfikacjach generalnej, wiekowych i zespołowych.

Wszystkie serie startowe WTC podzielone są stosownie do poziomu sportowego zawodników. W szybkim bieganiu pomaga oczywiście tartanowa nawierzchnia oraz mocna muzyka, po zmroku światła reflektorów.

Dyrektor zawodów Mariusz Giżyński oraz nasza redakcja zachęca przy tym, by startując na tych zawodach, mimo pozornie krótkich dystansów, nie rozdrabniać się". Lepiej skupić się na jednej konkurencji i tam sprawdzić swoją dyspozycję – a więc pobiec najpierw mocno, a ewentualny późniejszy lżejszy występ potraktować jako dodatkowy element treningu. Do wyboru są olimpijskie dystanse 1500 i 800 metrów oraz trójka", od której zaczyna się program każdych zawodów.

Na drugim WTC, w środę 5 czerwca wieczorem na stołecznym stadionie Orła dojdzie do tego setka". Starty w sprincie odbywać się będą dla chętnych z bloków, przypominamy o solidnej rozgrzewce! Eliminacje 100 metrów od godziny 18.00, wielki i szybki finał o 20.40.

Warto przypomnieć, że właśnie na Orle kilkanaście lat temu w trakcie mityngu Pedro’s Cup startował ówczesny rekordzista świata na 100 m Asafa Powell. Na bieżni przy Podskarbińskiej Jamajczyk nabiegał 10.02 – będzie więc można korespondencyjnie sprawdzić się z jednym z najszybszych ludzi na Ziemi…

A jak było na pierwszych zawodach cyklu 8 maja? O tym przeczytacie w naszej RELACJI oraz dowiecie się z poniższego filmiku.

Rejestracja do drugiej odsłony zawodów, które objęliśmy honorowym patronatem medialnym, trwa. Zajrzyjcie na stronę imprezy.
INFORMACJE I ZAPISY WARSAW TRACK CUP 2019

Fot. tytułowe Aleksandra Szmigiel

Możliwość komentowania została wyłączona.