29 maja 2019 Redakcja Bieganie.pl Sport

Maraton Mazury – do zobaczenia w Puszczy Piskiej!


Zbliża się 1 czerwca, a więc data tegorocznego Maratonu Mazury oraz Biegu Szlakiem Krutyni. To już VIII edycja imprezy, dzięki której bieganie jest bliższe naturze.

Trasa na obydwu dystansach (maratonu i 10 km) wytyczona jest na skraju Mazurskiego Parku Krajobrazowego, w Puszczy Piskiej. Całe przedsięwzięcie, poczynając od pojazdów pilotujących czołówkę, przez punkty nawodnienia, miasteczko maratońskie ECO Life, wykłady naukowców, strefy regeneracji za metą, aż po sprzątanie trasy – stworzono w duchu ekologii i minimalnego ingerowania w naturę.

maratonmazury1.jpg Start i meta zawodów znajduje się w Gałkowie, mniej więcej w połowie drogi między Rucianym-Nidą a Mikołajkami. Tam też mieści się Biuro Zawodów przyjmujące wszystkich chętnych, którzy nie zdążyli na rejestrację elektroniczną do tej imprezy.
W piątek 31 maja będzie to można zrobić w godzinach 17:00-20:00, zaś w dniu biegu, 1 czerwca (sobota) w godzinach 07:00- 08:30 dla uczestników Maratonu Mazury oraz do 9.30 dla startujących w Biegu Krutyni.

Zapraszamy serdecznie całe rodziny i wszystkich chcących poznać cuda mazurskiej przyrody na biegowo. Spotkajmy się już w sobotę podczas Pasta Party (w godzinach 18.00-21.00).

Początek zawodów 1 czerwca w Gałkowie:
9.00 Maraton Mazury (limit na pokonanie 6 h 30 min)
10.00 Bieg Szlakiem Krutyni (ok. 10 km)

Więcej informacji znajduje się na stronie www.maratonmazury.pl

program_2019_3.jpg

Możliwość komentowania została wyłączona.