16 stycznia 2014 Redakcja Bieganie.pl Sport

Dominika Nowakowska stypendystką Fundacji „Maraton Warszawski”


Dominika Nowakowska – jedna z najlepszych obecnie polskich biegaczek długodystansowych została stypendystką Fundacji „Maraton Warszawski”. Oznacza to, że jest pierwszą zawodniczką z elity, która wystartuje 30 marca 2014 roku w 9. Półmaratonie Warszawskim. 

314 505964989

Nowakowska ma za sobą bardzo udany sezon 2013. Na początku roku wywalczyła srebrny medal mistrzostw Polski w półmaratonie, natomiast w lecie dorzuciła do tego dwa złote medale mistrzostw kraju na 5 i 10 km. Największym jej sukcesem był jednak występ i awans do finałowego biegu na 5000 m podczas Mistrzostw Świata w Moskwie. 

W tym roku starty rozpoczęła od biegu przełajowego w Edynburgu (przeczytaj artykuł: Sofia Ennaoui najlepsza w reprezentacji Europy. Porażka Bekele), a jej najważniejszym biegiem w pierwszej części sezonu będzie 9. Półmaraton Warszawski. Do niego którego zawodniczka będzie mogła się przygotowywać dzięki stypendium Fundacji „Maraton Warszawski”.

Muszę przyznać szczerze, że od momentu powrotu do biegania po macierzyństwie i po zdobyciu tych wszystkich medali Mistrzostw Polski w ostatnich 2 latach to rozpoczęcie współpracy z Fundacją jest dla mnie jedną z lepszych wiadomości – mówi Dominika. – Biegacze wiedzą, jak trudno przekonać kogoś by zawierzył, zaufał i zainwestował w zawodnika. Na etapie, na którym ja się znajduję, takie wsparcie jest nieocenione, tak by móc pójść poziom wyżej. Wierzę w swoje możliwości, wierzę w mojego trenera. Fundacja Maraton Warszawski, a konkretnie p. Marek Tronina uwierzył we mnie i dzięki temu otrzymałam dodatkową motywację do treningu. – dodaje.

Przyznane stypendium (zawarte na czas dwunastu miesięcy z możliwością przedłużenia) oznacza, że zawodniczka może liczyć na wsparcie w wyjazdach na obozy oraz w innych sprawach związanych ze szkoleniem. 

Dodajmy, że Fundacja „Maraton Warszawski”, to nie jedyny organizator imprez biegowych, który wspiera czołowych polskich zawodników. Podobną inicjatywą wykazali się łódzcy organizatorzy Maratonu Dbam o Zdrowie, którzy ufundowali stypendium Karolinie Jarzyńskiej.

Źródło: maratonwarszawski.com