16 stycznia 2014 Redakcja Bieganie.pl Sport

Cross Liga w województwie kujawsko-pomorskim


Z przyjemnością zapraszamy jako marka Mizuno, będąca partnerem strategicznym imprezy, na niezwykle ciekawy cykl biegów przełajowych. Województwo kujawsko-pomorskie naszym celem tej wiosny! Śpieszcie się – liczba miejsc limitowana!

Projekt cykl biegów przełajowych "CROSS Liga" narodził się pod koniec roku 2013 w głowach dwóch wizjonerów pochodzących z pokrewnych dyscyplin sportowych: biegania i kolarstwa. 
Arkadiusz Popławski, amator kolarstwa, właściciel firmy Chiptiming.pl, wielokrotny organizator imprez kolarskich  w Polsce słynących z przepięknych tras i solidnej organizacji, postanowił sam osobiście spróbować swoich sił w zorganizowaniu biegu w swoim regionie. Próbując rozpropagować swoją imprezę skontaktował się z Łukaszem Murawskim, zakochanym w bieganiu instruktorem fitness i masażystą prowadzącym blog – stronę www brodniczaninbiega.pl starającą się jednoczyć lokalne środowisko biegowe i propagować ulubiony sport. 
Razem postanowili stworzyć cykl biegów przełajowych CROSS Liga – projekt o tyle różny od wcześniej stworzonych, bo realizowany w jednym celu – by połączyć rywalizację biegową, solidną organizację zawodów i przepiękne trasy okolicznych parków krajobrazowych. To właśnie te czynniki wpływają na unikalność zawodów a niezapomniane wrażenia podczas ich trwania z pewnością będą tego dowodem.

mapka

W roku 2014 CROSS Liga będzie składać się z cyklu czterech biegów. Rozpocznie się 23 marca w Grabinie-Łąkorzu, by 13 kwietnia w Bachotku osiągnąć półmetek. Dalej 25 maja zawita do Małego Głęboczka nad Jez. Sopień  i po dłuższej przerwie zakończy się 29 czerwca w Górznie.
Oczywiście wszystkie lokalizacje położone są niedaleko Brodnicy w odległości co najwyżej 23 km. Wyróżniają się one dobrą bazą logistyczną, pięknym pejzażowym przebiegiem, oryginalnością na tle pozostałych i przynależnością terytorialną do poszczególnych parków krajobrazowych. Wiele odcinków znajduje się na obszarze o randze ścisłego rezerwatu lub terenu włączonego do strefy NATURA 2000 (patrz Bagienna Dolina Drwęcy). Daje to gwarancję rozkoszowania się rywalizacją biegową pośród jednych z najbardziej pięknych i nieskażonych większą działalnością ludzką obszarów w Polsce. 
Szczegóły cyklu na stronie: http://www.cross-liga.pl/