30 kwietnia 2013 Redakcja Bieganie.pl Sport

Dobra organizacja i wysoki poziom sportowy I edycji Biegu Stonogi


Ostatni weekend obfitował w wiele imprez biegowych organizowanych w Warszawie i okolicach. W sobotę odbyły się: Bieg dookoła Zoo, pierwszy bieg z cyklu Puchar Maratonu Warszawskiego (5 km), bieg Rycerza Okunia i Grand Prix na Młocinach. W niedzielę natomiast wystartował I Bieg Stonogi i mimo złej pogody przyciągnął do Milanówka prawie 200 biegaczy.

PIXEL X IMG 1215

Bieg zorganizowany został przez grupę zapaleńców ze Społecznego Liceum z Milanówka. Organizatorom udało się połączyć profesjonalizm z ciepłą atmosferą panującą w liceum. Inicjatywę wsparły władze miasta Milanówek oraz liczni sponsorzy. Trasa posiada atest PZLA, raczej szybka – płaska z kilkoma nawrotami.

Pogoda dopisała biegaczom, ale nie kibicom. Pomimo tego mieszkańcy miasta dopingowali biegaczy na trasie i… przez okna swoich domów. Na mecie czekały dzieci wręczające medale, uśmiechnięci organizatorzy, pyszna grochówka i słodka babeczka, a nawet masaż. Przyjechało wiele rodzin, działał punkt przedszkolny, który miał jednak jedną poważną wadę – trudno było dzieci z niego odebrać ze względu na liczne atrakcje. Jeszcze w dniu imprezy pojawiły się wyniki i zdjęcia zrobione między innymi przez członków koła fotograficznego działającego przy liceum. Warto też zwrócić uwagę na wysoki poziom sportowy, do czego przyczyniły się wysokie nagrody finansowe. Organizatorzy obiecują kontynuację.

 

PIXEL_X_IMG_1853.jpg

Wszystkim polecam imprezę w przyszłym roku. Bardzo cieszę się, że mogłam uczestniczyć w tak dobrze zorganizowanej imprezie blisko domu. Formy brak, wynik jest moją nową antyżyciówką na 10 km, ale imprezę będę wspominać miło.

Zwycięzcy w kategorii open mężczyzn
1. Michał Kaczmarek – 29.51
2. Radosław Kłeczek 34.57
3 Jakub Pudełko 35.46
 
Zwycięzcy w kategorii open kobiet
1. Edyta Lewandowska – 37.41
2. Ewa Kalarus 38.17
3. Ewa Chreścionko 38.51
 
Przy okazji chciałam zwrócić uwagę na aktywizację regionu – niedawno odbywał się był bieg w Książenicach, niedługo odbędą się biegi w Podkowie Leśnej i Brwinowie. Nic dziwnego tereny do biegania nadają się idealnie.
Więcej informacji i zdjęcia: www.sto-nogi.pl.