15 kwietnia 2013 Redakcja Bieganie.pl Sport

Do biegu, gotowi… drużyny na start!


Biegaczy w Warszawie czeka naprawdę emocjonujący weekend. W niedzielę, 21 kwietnia w stolicy naszego kraju odbędzie się bowiem nie tylko Orlen Warsaw Marathon, ale także Accreo Ekiden, czyli sztafeta maratońska organizowana przez Fundację Maratonu Warszawskiego.

Bieganie coraz częściej staje się kluczem do udanej firmowej integracji. Wspólna aktywność sportowa i relaks cementuje relacje między pracownikami. Jeśli połączymy to z dozą rywalizacji międzyfirmowej mamy idealny przepis na zgrany profesjonalnie i koleżeńsko zespół. Sztafeta maratońska Accreo Ekiden jest szansą na integrację i dobrą zabawę dla wszystkich drużyn firmowych i nie tylko firmowych, bo na starcie niedzielnego biegu pojawią się także zespoły rodzinne i kluby biegowe. 

ekiden2011 2

Sztafetę Maratońską, tworzyć będzie 6-cio osobowa drużyna, która razem ma do pokonania dystans maratoński. Pierwszy zawodnik będzie musiał pokonać odcinek 7,195 km, dwaj następni 10 km, a trzej kolejni – 5 km każdy. Start Sztafety Maratońskiej Accreo Ekiden odbędzie się na Kępie Potockiej. Pierwsza tura wystartuje o godzinie 9:00, zaś pozostałe drużyny staną do rywalizacji o godzinie 14:00.

W tegorocznym biegu udział weźmie 500 drużyn. Bieg w Sztafecie Maratońskiej, to coś więcej niż zwykłe zawody, tutaj liczy się przede wszystkim wspólne wyzwanie i zespołowa determinacja. Organizatorzy mają nadzieję, że tegoroczna edycja Accreo Ekiden będzie dla wszystkich zawodników przyjemnym wyzwaniem, a dla kibiców fantastycznym widowiskiem.
Więcej informacji na temat biegu znajduje się na stronie internetowej www.accreoekiden.pl.

Możliwość komentowania została wyłączona.