3 lipca 2010 Redakcja Bieganie.pl Sport

Diamentowa Liga Eugene – rekord życiowy Nogi

W kolejnym mityngu z cyklu Diamentowej Ligi w Eugene doskonale spisał się Artur Noga, któremu do pobicia rekordu Polski na 110 m ppł zabrakło 3 setnych sekundy. W mityngu Prefontaine Classic Polak w bardzo szybkim biegu uzyskał czas 13.29, dający mu piątą lokatę.

CIMG8122.JPG
Artur Noga

Wynik Artura jest obecnie drugim rezultatem w tabelach europejskich. Na pierwszym miejscu rankingu, z rekordem Czech (nota bene, takim samym jak rekord Polski), plasuje się Peter Svoboda (13.27). Bardzo więc cieszy coraz lepsza dyspozycja naszego najlepszego sprintera przed ME w Barcelonie.

1. David Oliver USA 12.90 (najlepszy wynik na świecie ’10)
2. Ryan Wilson USA 13.16
3. Ronnie Ash USA 13.19
4. David Payne USA 13.24
5. Artur Noga 13.29
6. Antwon Hicks USA 13.29

Na bardzo wysokim poziomie został rozegrany bieg pań na 800 m, w którym aż 9 z 11 startujących zawodniczek złamało barierę dwóch minut. Zwyciężyła Rosjanka Mariya Savinova, a jej świetny wynik 1:57.56 jest najlepszym w tym roku na świecie.

11.Pamela Jelimo     KEN     2:03.14

Na 5000 m bezkonkurencyjna okazała się Tirunesh Dibaba (14:34.07). Dobrze spisała się Amerykanka Shalane Flanagan (brązowa medalistka: IO w Pekinie na 10000 m oraz MŚ w biegach przełajowych w Bydgoszczy), która straciła do zwyciężczyni niecałe 100 m.

1.Tirunesh Dibaba  ETH      14:34.07
2.Shalane Flanagan USA     14:49.08
3.Sally Kipyego    KEN     14:54.50
4.Pauline Chemning Korikwiang  KEN 14:55.27
5.Amy Begley      USA     14:56.72
6.Wude Ayalew      ETH     15:02.47

Wśród panów na tym samym dystansie trzy pierwsze miejsca również zajęli Etiopczycy. Pod nieobecność kontuzjowanego w tym sezonie Kenenisy Bekele, zwyciężył jego młodszy brat Tariku. Poniżej oczekiwań wypadli Amerykanie, którzy w tym sezonie zeszli już poniżej 13 minut (Solinsky i Tegenkamp).