9 września 2017 Redakcja Bieganie.pl Sport

Czy w Pradze padnie Rekord Świata na 10 km? LIVE stream od 19:20


Podczas kwietniowego Sportisimo Prague Half Marathon Kenijka Joyciline Jepkosgei oraz reprezentantka Bahrainu Violah Jepchumba stworzyły na ulicach Pragi wspaniałe widowisko. Wygrała Jepkosgei biegająca w barwach RunCzech Racing Team, ustanowiajác przy okazji cztery rekordy świata. Dzisiaj nadarza się okazja do rewanżu. Violah Jepchumba, ubiegłoroczna zwyciężczyni Birell Prague Grand Prix 10k zamierza podjąć walkę z utytułowaną rywalką na imprezie, która posiada status IAAF Gold Label.

W trakcie wiosennego półmaratonu w Pradze, gdy Jepkosgei i Jepchumba minęły znacznik 10 kilometra z czasami odpowiednie 30:04 i 30:05, obie stały się najszybszymi kobietami na tym dystansie w historii. Joyciline zdołała pobić jeszcze dodatkowo rekordy świata na dystansach 15, 20 kilometrów oraz półmaratonu. Dzięki temu została pierwszą kobietą, która pokonała dystans 21,097 km w czasie 1:05. Jej oficjalny czas na mecie, to 1:04:52. Ten czas robi wrażenie, zwłaszcza gdy zestawimy go z wynikami tegorocznych Mistrzostw Polski w półmaratonie w Pile, gdzie Mistrzem Polski z wynikiem 1:05:32 został Arkadiusz Gardzielewski (niestety w tym roku organizatorzy Półmaratonu w Pile ustalili przez pomyłkę trasę o około 500m za długą – przyp.red.).

W sobotnim biegu w Pradze zobaczymy obie wspomniane zawodniczki. Wieczór zapowiada się emocjonująco, czy zobaczymy na zegarze 29 minut?
Zapraszamy na livestream. Start biegu głównego 19:30.

W cieniu tej rozgrywki toczyć się będzie rywalizacja mężczyzn, przede wszystkim z udziałem dwóch najszybszych w tym roku biegaczy na 10km – Bernarda Kimeli (KEN) i zaledwie 19-letniego Mathew Kimeli (KEN) oraz ubiegłorocznego zwycięzcy biegu Abrahamem Kipyatichem (KEN, 24:40 w 2016). Ta trójka powinna odegrać tutaj główną rolę. Ich celem jest poprawa dotychczasowego rekordu trasy, czyli bieg na wynik poniżej 27:28.

Możliwość komentowania została wyłączona.