5 grudnia 2011 Redakcja Bieganie.pl Sport

Czas Świętych Mikołajów


 mikolajebbl

6 grudnia (wtorek) – w Mikołajki o 9:30, czyli o tej samej godzinie co treningi BBL podamy wyniki losowania koszulek Ogólnopolskiego Klubu Biegacza BiegamBoLubię. Starty w biegach ulicznych jako przedstawiciele naszej społeczności zaliczyło prawie 220 osób w całym kraju. To czyni BBL najliczniej reprezentowaną grupą biegową w Polsce!

W każdym tygodniu lista naszych zawodników (dostępna TUTAJ) rozszerzała się o kolejne osoby. Właśnie spośród tych osób zostaną rozlosowane żółte koszulki techniczne BBL.

Tak duża liczba osób startujących w różnorakich biegach to niewątpliwy sukces akcji i efekt jej rosnącej popularności. Ta nie powinna jednak dziwić – mimo tego, że jest już grudzień BiegamBoLubię nie zwalnia. A wręcz przeciwnie – dzieje się dużo: w ostatnich tygodniach przyłączyły się do nas dwa nowe miasta (Wydminy, Kielce), a trenerom nie brakuje pomysłów na coraz nowe scenariusze spotkań. Przykładów na te ostatnie nie trzeba daleko szukać – wystarczy przyjrzeć się ostatnim spotkaniom (3 grudnia)!

art2.jpg

Co takiego działo się w sobotę? W Rzeszowie rozgrzewkę gościnnie prowadziła Matylda Szlęzak, Mistrzyni Polski i czwarta zawodniczka Mistrzostw Europy  w biegu na 3000m z przeszkodami. – Tylko jak ma czas to bierze udział w BBL – chwali się Piotr Kowal, trener akcji z Rzeszowa. Głównym akcentem tamtejszych zajęć była zabawa biegowa – uczestnicy pokonywali 200 m na zmianę: szybko i wolno. W zależności od chęci i samopoczucia – od  7 do 10 razy. Znamienici goście ze świata sportu pojawili się także na BBL w Bydgoszczy. Marika Popowicz i Dariusz Kuć, czołowi polscy sprinterzy udzielali BiegamBoLubiczom rad, każdy mógł sobie z nimi też zrobić zdjęcie.

Wciąż wysoka temperatura pozwoliła wpleść do programów spotkań mocne, szybkie akcenty (przy ujemnej temperaturze bardzo intensywny wysiłek wymuszający głębokie wdechy, ew. zadyszkę jest niewskazany). W Poznaniu 22 osoby wzięły udział w sprawdzianie na 3000 metrów. W Gdańsku 35 osób skosztowało treningu interwałowego. – Biegacze musieli pokonać najszybciej jak mogą 500 metrów, potem truchtali kilka minut, i tak sześć razy – relacjonuje Krzysztof Byzdra, trener BBL z Gdańska. Podobny schemat miało spotkanie w Olsztynie. – Pojawiło się 30 osób, w tym trzy nowe. Najpierw krótka rozgrzewka, a potem każdy miał do pokonania od 2 do 5 odcinków długości 1,2km, z przerwą na odpoczynek – zdradza opiekun warmińsko-mazurskiej grupy Tomasz Domżalski. Z kolei biegacze w Lublinie żwawym tempem pokonali kolejno: 3 km (Panie) i 7 km (Panowie).

art3.jpg

Technika i siła to słowa klucze dla ostatnich spotkań we Wrocławiu i w Warszawie. W pierwszym z nich zajęcia skoncentrowane były nad prawidłową techniką biegu.- Wykonywaliśmy na odcinku 15m szereg ćwiczeń koordynacyjnych, na aktywną stopę, prawidłowe ułożenie bioder oraz tułowia podczas wykonywania czynności ruchowych – tłumaczy Jacek Wosiek, odpowiedzialny za BBL we Wrocławiu. W stolicy blisko 50-osobowa grupa biegaczy także szlifowała prawidłową postawę podczas biegu. Na zakończenie spotkania chętni wykonywali 200-metrowe przebieżki.

Podczas ostatniej odsłony BiegamBoLubię w Katowicach najpierw przeprowadzono specjalny wykład pt. Jak dobierać buty biegowe, po jego zakończeniu na spotkaniu pojawił się św. Mikołaj, który rozdał uczestnikom prezenty. BBL-owicze w całej Polsce będą mieli szanse dostać je już we wtorek o 9:30!

Kompletne fotorelacje ze wszystkich spotkań są dostępne na Facebooku

Możliwość komentowania została wyłączona.