New Balance 1080v12
 
3 grudnia 2011 Redakcja Bieganie.pl Sport

Wycieczka po zdrowie z maratonem w tle…


Artykuł Sponsorowany


Zaplanowałeś już przyszłoroczny urlop? Chciałbyś przeżyć coś niezwykłego, ale nie masz jeszcze pomysłu na ciekawy wyjazd? Dlaczego by nie Jerozolima? Dlaczego nie udział w II maratonie w Jerozolimie?

jeruzalem1Wyobraź sobie, że każdy kamień, na którym wyląduje Twoja stopa, zdaje się opowiadać wydarzenia, jakie rozegrały się tam przed tysiącami lat. Masz szansę, aby odwiedzić to szczególne miejsce i stanąć oko w oko z tą niezwykłą ziemią, zmierzyć się z maratońskim dystansem i historią podczas drugiej już edycji maratonu w Jerozolimie.

Wśród wielu atrakcji tego wyjazdu, oprócz samego maratonu, szczególnie cennym dla zdrowia biegacza będzie pobyt nad Morzem Martwym. Nazwa już na wstępie wprowadza nas w błąd, jako że w kategoriach geograficznych jest to po prostu śródlądowe jezioro.

Morze Martwe leży w najniższym punkcie na ziemi – około 400 metrów poniżej poziomu morza. I mimo tak dużej depresji, o prawdziwą depresję tutaj bardzo trudno! Udowodnione jest, że powietrze w tych okolicach zawiera około 10% więcej tlenu, co na organizm działa wyjątkowo regenerująco i pobudzająco.

Wody Morza Martwego to najbardziej zasolony zbiornik na świecie, a jednocześnie prawdziwa kopalnia minerałów służących zdrowiu biegacza. Woda zawiera 20 razy więcej bromu, 15 razy więcej magnezu i 10 razy więcej jodu niż woda morska. Brom i magnez ukoją nasze nerwy, a jod korzystnie wpłynie na funkcjonowanie tarczycy i innych gruczołów. Węglan potasu (występujący naturalnie wyłącznie w Morzu Martwym oraz w górach Etiopii) balansuje poziom nawilżenia skóry. 
Nawet najtęższy amator biegania poczuje się w wodach Morza Martwego lekki jak piórko. Z całkowitą swobodą będzie mógł położyć się na wodzie i zatonąć… w lekturze ulubionego czasopisma, a jego ciało będzie w tym czasie zażywać zdrowia.

Korzystne dla skóry są także kąpiele błotne, a oddanie się im gwarantuje prawdziwy zastrzyk młodości. Dzięki nim mięśnie staną się odprężone, a skóra wygładzona, odżywiona i ujędrniona.

To zaledwie rąbek tajemnicy, jaką uchyla przed nami Ziemia Święta. Taką ilością miejsc, w których historia jest na wyciągnięcie ręki, może poszczycić się niewiele krajów. My gwarantujemy, że ta wycieczka dostarczy Wam niesamowitych wrażeń, które zapadną w pamięci na długie lata!

Jesteś zainteresowany udziałem? Kliknij tutaj! http://www.4run.pl/jerusalem-marathon

maratonjerusalem