5 grudnia 2011 Redakcja Bieganie.pl Sport

Półmaraton Mikołajów


4 grudnia, niedziela, przy pomniku Kopernika w Toruniu mnóstwo mikołaji i mikołajek. Pomnik Kopernika ubrany w czapeczkę a z przodu przypięty numer startowy-numer 1. To znak, że rozpoczyna się najbardziej znany i najweselszy półmaraton w roku, czyli półmaraton św. Mikołajów.

biegmikolajow 1
foto: biegmikolajow.pl

Wesoła atmosfera panowała nie tylko wśród biegaczy ale przede wszystkim wśród dzieci z domów dziecka, dla których co roku organizowana jest akcja, polegająca na tym, że każdy biegający mikołaj może przywieźć jakiś prezent od siebie ale nie tylko, z tego co wiemy biegacze przywozili prezenty również od bliskich i znajomych.

Na samym biegu pogoda dopisała wyjątkowa jak na tę porę roku, nie było śniegu ani mrozu jak ubiegłym roku, więc biegło się przyjemnie. Do tego większość trasy przez las, więc ktoś kto lubi biegać po lesie był na pewno zachwycony. Na trasie można było spotkać renifera, mikołaja i pomocnicę mikołaja, mijał też biegaczy, jadąc wzdłuż trasy na rowerze, mikołaj z worem pełnych prezentów.

Po biegu i w trakcie mnóstwo dobrego jedzenia i picia, ogromną pomoc w organizacji stanowiły dzieci z domów dziecka, które każdego roku dbają o to, żeby każdy biegacz dobiegł w pełni sił na metę i nie padł wycieńczony po biegu. Na mecie na każdego biegacza czekał wyjątkowy medal w kształcie dzwonka, a namiot wypełniony dzwoniącymi mikołajami robił wrażenie.

W tym roku bieg ukończyło 1720 osób, zwyciężył Damian Kabat z Bydgoszczy z bardzo dobrym wynikiem 1:07:05, który jest rekordem trasy. Spośród Pań najlepszy wynik osiągnęła Dzięgiel Andżelika, która dotarła na metę z czasem 01:23:46.

Wśród biegających sporo było osób debiutujących na dystansie półmaratonu, które po biegu wyrażały ogromną  chęć wybrania się za rok na jubileuszowy X półmaraton św mikołajów. Jednym z uczestników był Maciek Florek pseudo „Gleba”, czyli zwycięzca pierwszej edycji programu telewizyjnego You Can Dance.

Wyniki Panów:

1. Kabat Damian 01:07:05
2. Kaliś Karol 01:13:47
3. Nartowski Kamil 01:14:41

Wyniki Pań:

1.Dzięgiel Andżelika 01:23:46
2.Wojciechowska Elżbieta 01:28:17
3. Łyjak Olga 01:34:34

WYNIKI.

Możliwość komentowania została wyłączona.