25 listopada 2012 Redakcja Bieganie.pl Sport

Cross w Tillburgu – 4. miejsce Oślizły

Holenderski cross w Tillburgu od lat cieszy się popularnością wśród Polaków. Tak było i w tym roku – na starcie pojawiło się aż dziesięcioro naszych reprezentantów. Najlepiej w biegu na 10000 m wypadł czwarty na mecie – Łukasz Oślizło.

Podopiecznemu trenera Marmura zabrakło do podium zaledwie 1 sekundy (30:40). Wicemistrz Polski na 10000 m z bieżni, kilometry pokonywał w średnim tempie 3:04/km, biegnąc w czołowej grupie. Nieźle wypadł 11 na "kresce" – Mariusz Giżyński, który na start przyleciał prosto ze zgrupowania w Portugalii. "Giża" uzyskał czas 31:06, biegnąc średnio po 3:07/km. Bardzo ciekawą relację z zawodów można przeczytać na oficjalnej stronie Mariusza: mariuszgizynski.pl . Bieg zwyciężył  Dame Tasama, Etiopczyk, który od lat trenuje i mieszka w Belgii.

Zwycięstwo Dame Tasama (fot: Internationale loket.nl Warandeloop Tilburg/Facebook)

97. Paweł Pszczółkowski (Polska) – 34:59

Wśród Polek najlepiej wypadła Matylda Szlęzak (14 miejsce), która 8100 m pokonała w 29.33. Agnieszka Ciołek-Mierzejewska uplasowała się na 21 miejscu z 30:03.