25 listopada 2012 Redakcja Bieganie.pl Sport

MMP: Brzezińska i Kowalski mistrzami Polski w przełajach

Aleksandra Brzezińska i Marek Kowalski wywalczyli w sobotę złote medale młodzieżowych mistrzostw Polski w biegach przełajowych. Rozegrane w Olszynie zawody  były tradycyjnie eliminacjami do mistrzostw Europy, które 9 grudnia odbędą się w Budapeszcie.

Zarówno Brzezińska, jak i Kowalski wygrali z bezpieczną przewagą nad rywalami. Reprezentantka MKL Toruń w biegu na 6 km pokonała m.in. Alicję Benedyk i Dominikę Napieraj, natomiast Kowalski na dystansie 8 km okazał się lepszy od Adama Nowickiego i Tomasza Grycko.

Marek Kowalski na trasie mistrzostw Polski w Bydgoszczy (2010)

Według przyjętych przez PZLA kryteriów na grudniowe mistrzostwa Europy zakwalifikowali się złoci medaliści (sprawdź zasady kwalifikacji). Czy do tej dwójki dołączą koleni zawodnicy dowiemy się prawdopodobnie na początku przyszłego tygodnia.

8. Krzysztof Aleksandrowicz (92) MKS Piast Lwówek Śląski – 27:06

Przypomnijmy, że Olszyna była gospodarzem mistrzostw Polski w biegach przełajowych w 2009 roku. Wówczas o medale rywalizowali juniorzy oraz seniorzy (przeczytaj artykuł: Przełajowe Mistrzostwa Polski 2009 i obejrzyj zdjęcia:Baza PRO).

Źródło: pzla.pl.