8 stycznia 2017 Redakcja Bieganie.pl Sport

Coe zaczyna rewolucjonizowanie lekkiej atletyki od … zabawy. Już w lutym zobaczymy Nitro Athletics.


Lekkoatletyka potrzebuje innowacyjnych, nowych koncepcji żeby przyciągnąć do siebie nowych fanów – tak mówi Prezydent IAAF Sebastian Coe myśląc o australijskiej serii Nitro Athletics, która ma rozpocząć się za niecały miesiąc i być hitem.

Sebastian Coe przejął kierownictwo światowej lekkoatletyki w trudnej sytuacji: spadające zainteresowanie fanów, afera dopingowa, wykluczenie Rosji, korupcja dawnego kierownictwa. Wreszcie w półtora roku od oficjalnego przejęcia władzy będziemy mogli zobaczyć jak wyobraża sobie dalsze funkcjonowanie lekkiej atletyki, żeby zatrzymać ten dołujący trend.

Coe naciska na reformy i robi to planowo, twierdząc, że Federacja musi mieć dużo samokrytycyzmu patrząc na wszystkie swoje operacje.

Nito Athletics ma być pierwszą jaskółką zmian. To ma być nowy, drużynowy format, w którym na razie jak można przypuszczać tylko pilotażowo udział wezmą: Chiny, Anglia, Japonia, Nowa Zelandia i Usain Bolt All Stars. Odbędą się w Melbourne, w dosyć dziwnym rozkładzie dni: 4, 9 i 11 lutego 2017.

W uproszczeniu Coe mówi: „Nasze zawody (Igrzyska i Mistrzostwa Świata) są super ale musimy pokazać więcej możliwości dla naszych zawodników, pokazać ich osobowość. Nitro Athletics to ma być rewolucja w prezentowaniu naszego sportu, naszych zawodników i jak fani się z nami komunikują”.

nitrobolt

Na Instagramie Nitro Athletics znajdziemy dużo mniej lub bardziej serio zdjęć. Na tym Usain Bolt mówi: Kiedy jestem w siłowni, myślę o dziewczynach, dobrym wyglądzie kiedy pójdę na plażę, robi eto dla dziewczyn”.

Coe uważa, że zawodnicy i fani potrzebują więcej zabawy, dlatego element drużynowy jest tym z czym każdy kto brał udział w szkolnych zawodach może się utożsamiać.

„Lekkoatletyka jest sportem globalnym ale potrzebujemy wydarzeń które ściągną zabawę, młodzież i tłumy. I musimy stworzyć takie wydarzenia i dodać inny wymiar do tego zdobywania rekordów jak na Mistrzostwach Świata.”

Dlaczego nie zmienić formatu w jaki prezentowana jest lekkoatletyka? Potrzebujemy odważnych, śmiałych pomysłów które angażują fanów w wydarzeniach na różnych platformach. Jedyne co nas limituje to nasza wyobraźnia i odwaga, żeby spróbować czegoś nowego.

„Usain Bolt będzie aktywną częścią Nitro Athletics – to jest potężny ambasador pomagający nam zdobyć zainteresowanie kibiców przed telewizorami i na stadionie.”

Widać, że wszystko tworzone jest na razie w pośpiechu. O samych zawodach wiadomo mało. Na oficjalnej stronie w zakładce: Program brak jest na razie jakichkolwiek szczegółów, poza godzinami rozpoczęcia i zakończenia. Czekamy na więcej.

nitro2

Możliwość komentowania została wyłączona.