4 listopada 2011 Redakcja Bieganie.pl Sport

Christy Turlington pobiegnie w Maratonie w Nowym Jorku


Christy Turlington, do niedawna czołowa modelka na świecie ukończyła maraton w Nowym Jorku z wynikiem 4:20:47.

***


Christy Turlington jest chyba jedną z najbardziej rozpoznawanych Top Modelek na świecie, mimo, że szczyt jej kariery przypada na lata ’90te. Występowała razem z Naomi Campbell, Claudią Shiffer czy Lindą Evangelistą.

christy 540
Zdjęcie z lewej, od lewej: Stephanie Seymour, Christi Turlington, Linda Evangelista, Claudia Shiffer, Cindy Crawford, Naomi Campbell, z prawej Christy Turlington na treningu.

Od pewnego czasu zaangażowała się w ideę: EVERY MOTHER COUNTS – czyli liczy się każda matka. Chodzi o umożliwienia otrzymania pomocy medycznej każdej kobiecie na świecie rodzącej dziecko. Oto krótka rozmowa jaką przeprowadziła z Christy telewizja NYRR przed Maratonem w Nowym Jorku.

NYRR: Christy, jesteś z Nowego Jorku, czy kiedy pracowałaś jako modelka zdawałaś sobie w ogóle sprawę z tego, że coś takiego jak maraton istnieje?

Christy Turlingotn: Oczywiście, mój ojciec ukończył dwa maratony, moi znajomi także biegali, mi zdarzyło się też utknąć w korku z powodu maratonu. 🙂

NYRR: Biegniesz w celach charytatywnych, jaki to cel?

To idea mająca pomóc kobietom uzyskać pomoc medyczną w trakcie porodu. Tutaj w USA, kiedy rodzi się dziecko pomoc medyczna wydaje się nam czymś normalnym. W Afryce jeśli jesteś kobietą i dowiadujesz się, że jesteś w ciąży to oznacza dla Ciebie, że jesteś już jedną nogą w grobie, umieralność w trakcie porodów jest olbrzymia z braku właściwej pomocy medycznej.

NYRR: A dlaczego maraton?

To świetna okoliczność aby zwrócić uwagą na naszą ideę.

NYRR: Co będziesz miała na sobie?

Koszulkę No Woman No Cry

Więcej na stronie: http://everymothercounts.org/

Możliwość komentowania została wyłączona.