2 września 2013 Redakcja Bieganie.pl Sport

Christian Riedl zwycięża w Millennium Tower Run Up. Łobodziński nadal liderem Pucharu Świata


Christian Riedl (Niemcy) zwyciężył w rozgrywanym w ekstremalnej formule biegu po schodach Millennium Tower Run Up w Wiedniu. Bardzo dobrze spisali się reprezentanci Polski – Piotr Łobodziński zajął 3. miejsce, a Bartosz Świątkowski uplasował się na 5. pozycji. Łobodziński pozostanie tym samym liderem Towerrunning World Cup.

2.jpg

Millennium Tower Run Up to jeden z wyścigów zaliczanych do elitarnego grona Masters Races w cyklu Towerrunning World Cup. Wśród tych wyścigów znajduje się też największy polski bieg tego typu – Bieg Na Szczyt Rondo 1 w Warszawie.
Tegoroczne zmagania w Wiedniu były jednak wyjątkowe. Na starcie zameldowało się aż 18 zawodników z czołowej "trzydziestki" Pucharu Świata, dzięki czemu Millennium Tower Run Up był najlepiej obsadzonym wyścigiem w dotychczasowej historii Towerrunning World Cup. Co więcej, najlepsi zawodnicy rywalizowali w ekstremalnej formule, w której musieli wbiec na 48. piętro wieżowca aż trzykrotnie. Daje to w sumie ponad 2500 schodów do pokonania, dzięki czemu zawody w Millennium Tower są najdłuższym europejskim wyścigiem po schodach rozgrywanym pod dachem.
4Z tym ekstremalnym wyzwaniem najlepiej poradził sobie Christian Riedl, który uzyskał łączny czas 11:29,10, będący jednocześnie nowym rekordem imprezy. Co ciekawe, było to pierwsze zwycięstwo w wyścigu rangi Masters Race dla Niemca, który przygotowuje się obecnie do triathlonowych zawodów Ironman Hawaii. Podium uzupełnili David Schneider (Szwajcaria) oraz Piotr Łobodziński (Polska), który stracilido zwycięzcy zaledwie po kilka sekund. Piąty finiszował dwukrotny zwycięzca Biegu Na Szczyt Rondo 1, Bartosz Świątkowski.
Wśród kobiet najlepsza okazała się Austriaczka Annabelle-Mary Konczer przed reprezentanką Słowacji Lenką Svabikovą i mistrzynią Niemiec, Marie Fee-Breyer.
W klasyfikacji Towerrunning World Cup liderem pozostanie Piotr Łobodziński, który jest na najlepszej drodze do swojego pierwszego triumfu w cyklu Pucharu Świata. Miejsce na podium utrzyma także drugi z Polaków, Bartosz Świątkowski.
Więcej informacji, w tym pełne wyniki i zdjęcia, dostępne na www.towerrunning.com oraz www.facebook.com/TowerrunningWorldAssociation.

Możliwość komentowania została wyłączona.