9 marca 2016 Redakcja Bieganie.pl Sport

Charytatywny Bieg Bohaterów w Katowicach


Wyobraźmy sobie kilkaset postaci z komiksów z super mocami biegnących przez katowicki park tylko po to, aby pomóc potrzebującym. Sytuacja już wkrótce stanie się możliwa, a to przez nadciągający Bieg Bohaterów!
Inicjatywa odbędzie się 20 marca 2016 roku w Dolinie Trzech Stawów. Specjalnie przygotowana trasa dla zawodników będzie miała 5 km długości, a najszybszych bohaterów i bohaterki czekają atrakcyjne nagrody. Cena za wzięcie udziału w biegu to jedyne 30 zł, a cały dochód z wydarzenia zostanie przeznaczony na Hospicjum Cordis w Katowicach. Co zasługuje na uwagę – ambasadorem Biegu Bohaterów jest wokalista zespołu Feel – Piotr Kupicha.

Udział może wziąć każdy, kto ukończył 18. rok życia. Aby zapisać się, wystarczy wejść na stronę www.paneuropa.eu.org/biegbohaterow, gdzie odbywa się rejestracja zawodników. Na stronie znajduje się dokładny opis wydarzenia, szczegółowy harmonogram oraz odpowiedzi na wszystkie pytania, które mogą zrodzić się w głowach biegaczy. Można również dołączyć do wydarzenia na Facebooku, gdzie organizatorzy na bieżąco informują potencjalnych bohaterów o wszystkich niezbędnych szczegółach imprezy.

Pomysł na stworzenie takiej inicjatywy zrodził się już dawno w głowie studentów Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Projektem zajmuje się grupa ok. 30 młodych i pełnych zapału ludzi, których łączy przynależność do Organizacji Studenckiej PANEUROPA. 

Nie biegasz, a mimo to chcesz wesprzeć inicjatywę? Organizatorzy również są gotowi na taką ewentualność. Na facebookowym wydarzeniu przygotowane będą aukcje charytatywne. Dodatkowo już dzisiaj każdy może wziąć udział w akcji #wyzwaniebohatera, o którym dowiedzieć się więcej można odwiedzając wyżej wspomnianą stronę projektu. Co więcej, w czasie biegu odpowiednio przeszkoleni wolontariusze będą stali z puszkami, do których można wrzucać wolne datki przeznaczone na podopiecznych Hospicjum.

Zapraszamy wszystkich biegaczy oraz tych, którzy chcą pomóc, na tę wyjątkową imprezę sportową. Wspólnymi siłami wszystkich bohaterów sprawmy, aby było to najcieplejsze otwarcie sezonu biegowego w historii.

www.png
harmonogram.png
zapisy.png
trasa.png
pomoc.png

Możliwość komentowania została wyłączona.