walcz
3 kwietnia 2024 Adam Kszczot Sport

Centralny Ośrodek Sportu w Wałczu, czyli jak zmienić marzenia w górę złota


Centralny ośrodek przygotowań olimpijskich w Wałczu rozkwita niczym wiosna za oknami. Kolejne śmiałe inwestycje przyprawiają o zawrót głowy, dosłownie. Wałcz to kolejny bastion olimpijskiej formy najlepszych zawodników i ambitnych amatorów na mapie Polski, a tak ogromnej antresoli może pozazdrościć niejeden zamek. Co się zmieniło w ostatnim czasie w ośrodku w Wałczu?

Sport to rzecz jasna ludzie, wiedza i infrastruktura, która odpowiednio wykorzystana, zmienia niczym kamień filozoficzny, niepozorne marzenia w cenne kruszce. Właśnie w tym ośrodku przez ostatnie lata, o ile nie dekady, zawodnicy sportów letnich jak lekkoatletyka czy kajakarstwo, budowali formę na zbliżające się mistrzostwa. Wszak Polskie medale olimpijskie najczęściej wyjmujemy z wody lub ze stadionu.

Dlaczego warto wybrać Wałcz na przygotowania biegowe?

Na pytanie: dlaczego warto trenować w Wałczu? Odpowiada trener kadry narodowej Piotr Rostkowski takimi oto słowami:

Piękna bieżnia lekkoatletyczna stadion zewnętrzny, pomieszczenia odnowy biologicznej bardzo dobre wyżywienie, doskonałe warunki naturalne do biegania w okolicznym lesie, specyficzny mikroklimat,
odpowiednia wilgotność, hipoksja, hipoksja. Czego chcieć więcej
?”

~Wywiad z Piotrem Rostkowskim trenerem klasy MM w lekkoatletyce

Jak na lekarstwo można w Polsce szukać ośrodków z pełnowymiarową halą lekkoatletyczną, stadionem otwarty, zapleczem odnowy z hiperoksją czy najnowszą technologią hipoksji, a do tego lasem do treningu biegowego. Do tej pory był to jeden ośrodek również należący do zaplecza Centralnych Ośrodków Sportowych w Spale. Od tego roku Wałcz może pochwalić się najnowocześniejszym zapleczem z nową wielofunkcyjną halą. Nie odkryta została jeszcze jedna przewaga takich ośrodków, budują iście mistrzowską atmosferę. Zawodnicy wszelkich sportów mogą swobodnie krzyżować swoje drogi, wymieniać poglądy i podnosić morale. Ten rodzaj prestiżu docenić można w atmosferze wspólnych przestrzeni, gdzie marzenia o medalach niemal materializują się na naszych oczach.

Kto skorzysta z nowej hali?

Nowa inwestycja zasługuje na największe uznanie. Na początku warto zaznaczyć, że budowa tego obiektu to istne dzieło architektury. Tutaj każdy metr kwadratowy jest optymalnie wykorzystany, co warto docenić, odwiedzając ten obiekt. Aktualnie na obozie w Wałczu przebywa między innymi maratończyk Mateusz Kaczor, który przygotowuje się do swoich wiosennych startów.

Rzecz jasna lekkoatleci na najwyższym piętrze mogą szlifować formę w czasie jesieni czy zimy do sezonu halowego. Jak wspomniałem, nie ma tu pustej kubatury, która miałaby świecić pustkami. Znajdziemy tu nowoczesną halę wyposażoną w podesty szermiercze rodem z przyszłości. Dziś nie tylko auta, ale i sport uzbraja się w elektronikę, co zdecydowanie zmniejszyło subiektywność sędziowską w dzisiejszej szermierce. Jeśli startować na najnowocześniejszym sprzęcie, to i trening powinien być prowadzony w niezgorszych warunkach. Kolejnym sportem są zapasy i sporty walki, gdzie przestrzeni nie braknie nawet największym z zawodników. W części centralnej hala do koszykówki czy siatkówki i piłki ręcznej oraz halowej. Możliwy jest wygodny podział boisk tak, aby wykorzystać przestrzeń w 100%. W centralnej części powyżej boisk wielofunkcyjnych nie sposób uderzyć piłką w sufit/dach. Zdecydowanie to kilka pięter nad głowami ośmieli zawodników do w pełni swobodnej gry. Jak już wspominałem, aby trenować do i aspirować do miana mistrza, warto trenować w warunkach nie gorszych niż mistrzowskie.

386508782 340592908349829 7838190640036155636 n

W końcu dobiegamy do odnowy biologicznej, która sprawia wrażenie wyrwanej z innej planety. Nowoczesne pomieszczenie, w którym znajduje się aż 12 wanien do kąpieli balneologicznych  (z łac.: balneum – łaźnia, z gr.: lógos – słowo, ang. balneotherapy). Wyjątkowe połączenie nowoczesnego designu z naukami prekursora polskiej balneologii Wojciecha Oczko, który w 1578 roku opisał wody mineralne i lecznicze występujące w Polsce. W tym przypadku to specjalnie zaprojektowane wanny, które służą do wykonywania zabiegów balneologicznych, takich jak kąpiele kwasowęglowe (CO2) oraz perełkowe kąpiele terapeutyczne. Po intensywnym treningu nie ma nic lepszego niż odprężająca kąpiel!

Pozostałe obiekty?

Długo można rozwodzić się nad możliwościami, więc pozostawiam krótką listę obiektów i możliwości:

  • siłowni hipoksyjnej
  • sali hiperoksji
  • pokoi mieszkalnych z symulacją wysokogórską (hipoksyjnych)
  • zespół boisk piłkarskich
  • tor regatowo-wioślarski
  • 2 hale do gier zespołowych
  • nowoczesna hala wielofunkcyjna
  • pływalnia
  • boisko do hokeja na trawie
  • stadion lekkoatletyczny
  • hala bokserska
  • sala fitness
  • sala crossfit
  • sala ergometrów wioślarskich
  • rzutnie lekkoatletyczne
  • odnowa biologiczna w postaci: kinezyterapii, kriokomory, fali uderzeniowej łóżka wodnego do masażu, lasera, ultradźwięków, bieżni antygrawitacyjnej, hiperoksji.

Jak powstają ośrodki COS?

Rozbudowę infrastruktury tak strategicznej chętnie dofinansowuje skarb państwa z wszelkiego rodzaju grantów oraz konkursów, wspierając rozwój sportu olimpijskiego oraz paraolimpijskiego w Polsce. Tu nasuwa się pytanie, czy tylko zawodowcy mogą skorzystać tego dobrodziejstwa? Odpowiedź brzmi: nie. Zarówno kluby, jak i osoby prywatne mogą swobodnie skorzystać z dobrodziejstw nowo wybudowanej hali lekkoatletycznej, stadionu czy sal i pokoi hipoksyjnych. A przecież nie od dziś wiadomo, że nic tak nie smakuje jak nowy rekord życiowy po dobrze przepracowanym zgrupowaniu, wiem z własnego doświadczenia. Ten smak jest jak ulubione ciastko dopełniające aromat popołudniowej kawy.

Na jaką kieszeń te luksusy?

Na stronie internetowej Ośrodka Przygotowań Olimpijskich w Wałczu łatwo się przekonać, że nocleg ze śniadaniem nie musi zrujnować nam portfela. Zadziwiająco ceny noclegów zaczynają się od 120 zł w pokoju dwuosobowym o standardzie internatu. Dla bardziej wymagających można wynająć apartament w cenie 500 zł za dobę w wyjątkowo nowoczesnej części hotelu. Rzecz jasna wymienione pokoje znajdują się w budynkach o różnych standardach.

Zobaczcie nasz materiał filmowy z COS Wałcz

Bądź na bieżąco
Powiadom o
28 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Zibi
Zibi
7 miesięcy temu

Skoro jest tak pięknie dlaczego wyniki sportowców marne?

Zbigniew Rolbiecki - trener blokowy PZLA
Zbigniew Rolbiecki - trener blokowy PZLA
7 miesięcy temu
Reply to  Zibi

Bo póki ja jestem, to będzie tak jak jest i nie ma gadania 😉

Adela
Adela
7 miesięcy temu

Byłam z mężem i synem na obozie sportowym dla osób niepełnosprawnych podczas ferii tego roku.
Coś pięknego.
Niesamowite wrażenie i możliwość treningu w tak cudownym miejscu

Adela
Adela
7 miesięcy temu

Byłam na obozie sportowym dla osób niepełnosprawnych podczas ferii tego roku z mężem i synem.
Coś pięknego.
Można ćwiczyć, trenować, pływać a także zwiedzać okolicę i przejść przez wiszący most.

IMG_20240210_163336
Stefan
Stefan
7 miesięcy temu

Obiekt wyglada pieknie, tylko po co mowic ze trenowanie w hiposji daje mega efekty skoro juz niejednokrotnie zostalo udowodnione, ze takie 2-3h wysilki dziennie na wysokosci nie daja nic. Spij wysoko trenuj nisko.

Baltazar
Baltazar
7 miesięcy temu
Reply to  Stefan

Pokaż te badania zamiast farmazonić

Stefan
Stefan
7 miesięcy temu
Reply to  Baltazar

Masz prawo uwazac swoje – jesli sprowadzamy dyskusje do farmazoniarstwa to zachecam do hipoksji przerywanej – plac i bij rekordy 🙂 A jak jestes naprawde zainteresowany tematem to poczytaj, posluchaj – ja za ciebie pracy wykonywac nie bede – skonsultuj sie ze swoim trenerem, moze zapytaj osob zajmujacych sie ta tematyka i nie wiazanych projektami z firmami typu Airzone – moze podziela sie swoja wiedza za darmo. 1) na 1/3 osob hipoksja w ogole nie zadziala 2) musialaby trwac minimum 12h dziennie przez 3tyg. wiec ciezko zakladac ze nawet pokoje/namioty mialyby jakkolwiek oddawac 3) trening w takich warunkach, w sztucznym srodowisku, wplynie jedynie na wieksze obciazenie, gorsza regeneracje, ale rozumiem ze w jakis magiczny sposob te 2h w ciagu dnia na biezni na 3000m podniosa parametry krwi i zdolnosci wydolnosciowe – dziwie sie elicie ze lataja w takim razie do kenii, wystarczyloby do wyskoczyc do Walcza…

Baltazar
Baltazar
7 miesięcy temu
Reply to  Stefan

Jeśli nie podasz linka do badań z takimi wynikami jak podajesz to zwyczajnie kłamiesz. To proste. Zostałeś wyjaśniony z farmazoniarstwa. Tak właśnie wyjaśnia się każdego kto plecie trzy po trzy. Piszesz,że zostało udowodnione, podaj faktyczne te dowody .

Stefan
Stefan
7 miesięcy temu
Reply to  Baltazar

Dzięki ze mnie wyjaśniłeś, z farmazoniarzami trzeba krótko. Stoisz na straży prawdy i forum moze czuć sie z tobą bezpieczne od kłamstw.

https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/12162862/ – ” In general, IHT can be divided into two different strategies: (1) providing hypoxia at rest with the primary goal being to stimulate altitude acclimatization or (2) providing hypoxia during exercise, with the primary goal being to enhance the training stimulus. Each approach has many different possible application strategies, with the essential variable among them being the „dose” of hypoxia necessary to achieve the desired effect. One approach, called living high-training low, has been shown to improve sea-level endurance performance. This strategy combines altitude acclimatization (2500 m) with low altitude training to ensure high-quality training. The opposite strategy, living low-training high, has also been proposed by some investigators. The primacy of the altitude acclimatization effect in IHT is demonstrated by the following facts: (1) living high-training low clearly improves performance in athletes of all abilities, (2) the mechanism of this improvement is primarily an increase in erythropoietin, leading to increased red cell mass, V(O2max), and running performance, and (3) rather than intensifying the training stimulus, training at altitude or under hypoxia leads to the opposite effect – reduced speeds, reduced power output, reduced oxygen flux – and therefore is not likely to provide any advantage for a well-trained athlete”

https://scholar.google.pl/scholar_url?url=https://www.researchgate.net/profile/Nigel-Cable/publication/7430482_Effects_of_intermittent_hypoxic_training_on_aerobic_and_anaerobic_performance/links/0912f50b1245843d89000000/Effects-of-intermittent-hypoxic-training-on-aerobic-and-anaerobic-performance.pdf&hl=pl&sa=X&ei=St8PZp3zFtGcy9YP-9iJ8AM&scisig=AFWwaebO9nRc0mqNloZCuIQW4va5&oi=scholarr

„It is concluded that acute exposure of moderately trained subjects to normobaric hypoxia during a short-term training programme consisting of moderate- to high-intensity intermittent exercise has no enhanced effect on the degree of improvement in either aerobic or anaerobic performance. These data suggest that if there are any advantages to training in hypoxia for sea level performance, they would not arise from the short-term protocol employed in the present study”

https://www.google.com/url?sa=t&source=web&rct=j&opi=89978449&url=https://www.termedia.pl/Journal/-78/pdf-30819-10%3Ffilename%3D5_00287%2520Article.pdf&ved=2ahUKEwjCpK38_aqFAxVlHRAIHcB6Cd0QFnoECDUQAQ&usg=AOvVaw3EUswqi0HXWLKbIhgeIzCg

„The 250-hour exposure to hypoxia (11-12 hour/day for three
weeks) used in the LH-TL group is a sufficient stimulus to improve
oxygen capacity of blood. During the IHT protocol, the exposure to
hypoxia was too short (9 hours for three weeks), and insufficient to
modify haematological indices”

https://www.researchgate.net/publication/6202789_Effects_of_intermittent_hypoxic_training_on_cycling_performance_in_well-trained_athletes

„No significant difference in \( \ifmmode\expandafter\dot\else\expandafter\.\fi{V}{\text{O}}_{{2\max }} \) was observed between the two training groups before or after the training period. When measured in normoxia, the PPO significantly increased (P < 0.05) by 7.2 and 6.6% in NT and IHT groups, respectively. However, only the IHT group significantly improved (11.3%; P < 0.05) PPO when measured in hypoxia. The NT group improved (P < 0.05) P aver in TT by 8.1%, whereas IHT group did not show any significant difference. Intermittent training performed in hypoxia was less efficient for improving endurance performance at sea level than similar training performed in normoxia"

Stefan
Stefan
7 miesięcy temu
Reply to  Baltazar

Bije od ciebie mądrość i kultura – mam nadzieję zatem, że jak podam linki do badań, będę mógł liczyc od ciebie na przeprosiny. Lenistwo z twojej strony w temacie sprawdzenia faktow jest dla mnie do zaakceptowania, ale rzucanie oskarzeniami o kłamstwo podchodzi pod internetowy hejt, takze tak jak piszesz: „tak sie wlasnie wyjasnia kazdego kto plecie trzy po trzy”. Warto dyskutowac, ale frustracje bym wybiegał, zamiast ją wylewać na forum.

Stefan
Stefan
7 miesięcy temu
Reply to  Baltazar

”In general, IHT can be divided into two different strategies: (1) providing hypoxia at rest with the primary goal being to stimulate altitude acclimatization or (2) providing hypoxia during exercise, with the primary goal being to enhance the training stimulus. Each approach has many different possible application strategies, with the essential variable among them being the „dose” of hypoxia necessary to achieve the desired effect. One approach, called living high-training low, has been shown to improve sea-level endurance performance. This strategy combines altitude acclimatization (2500 m) with low altitude training to ensure high-quality training. The opposite strategy, living low-training high, has also been proposed by some investigators. The primacy of the altitude acclimatization effect in IHT is demonstrated by the following facts: (1) living high-training low clearly improves performance in athletes of all abilities, (2) the mechanism of this improvement is primarily an increase in erythropoietin, leading to increased red cell mass, V(O2max), and running performance, and (3) rather than intensifying the training stimulus, training at altitude or under hypoxia leads to the opposite effect – reduced speeds, reduced power output, reduced oxygen flux – and therefore is not likely to provide any advantage for a well-trained athlete”

„It is concluded that acute exposure of moderately trained subjects to normobaric hypoxia during a short-term training programme consisting of moderate- to high-intensity intermittent exercise has no enhanced effect on the degree of improvement in either aerobic or anaerobic performance. These data suggest that if there are any advantages to training in hypoxia for sea level performance, they would not arise from the short-term protocol employed in the present study”

„The 250-hour exposure to hypoxia (11-12 hour/day for three
weeks) used in the LH-TL group is a sufficient stimulus to improve
oxygen capacity of blood. During the IHT protocol, the exposure to
hypoxia was too short (9 hours for three weeks), and insufficient to
modify haematological indices”

„No significant difference in \( \ifmmode\expandafter\dot\else\expandafter\.\fi{V}{\text{O}}_{{2\max }} \) was observed between the two training groups before or after the training period. When measured in normoxia, the PPO significantly increased (P < 0.05) by 7.2 and 6.6% in NT and IHT groups, respectively. However, only the IHT group significantly improved (11.3%; P < 0.05) PPO when measured in hypoxia. The NT group improved (P < 0.05) P aver in TT by 8.1%, whereas IHT group did not show any significant difference. Intermittent training performed in hypoxia was less efficient for improving endurance performance at sea level than similar training performed in normoxia”

Stefan
Stefan
7 miesięcy temu
Reply to  Stefan

linki chetnie podam prywatnie na maila, bo niestety amidnistrator forum nie przepuszcza postow z odnosnikami.

Stefan
Stefan
7 miesięcy temu
Reply to  Stefan

O, przeszly pozytywna weryfikacje po czasie 🙂 No to jak tam bedzie z tym wyjasnianiem? Podysktujemy jak ludzie ciekawi wiedzy czy dalej inwektywy w stylu internetwoych trolli?

Baltazar
Baltazar
7 miesięcy temu
Reply to  Stefan

Wziąłem na tapetę na ile rzetelni są autorzy danych artykułów. Nie wygląda to dobrze. Pierwszy z brzegu  Institute for Exercise and Environmental Medicine to zaledwie 32 lata istnienia, skromna liczba przebadanych . Potem podajesz linki do artykułów np. z 2007 roku gdy to dopiero raczkowało. Chłopie z czym do ludu.

Stefan
Stefan
7 miesięcy temu
Reply to  Baltazar

po pierwsze – poprawny zwrot to „”wziąć na tapet”. Na tapetę mozna wziac klej fizelinowy 🙂 Po drugie zarzuciles mi, ze takich badan nie ma i ze klamie – tak wiec odnioslem sie bezposrednio do tego zarzutu podajac kilka wynikow badan, tylko po to zebys mial okazję pokazac, ze umiesz wziac odpowiedzialnosc za swoje słowa. Domyslalem sie, ze znajdziesz i tak powod dla ktorego nie przeprosisz i sie nie mylilem, wiec dla mnie tu dyskusja sie konczy.

https://www.sciencedirect.com/science/article/pii/S2095254615000836 – „The degree to which RBC volume and Hb mass increase is related to the number of hours in hypoxia,53 and there appears to be a minimum threshold of about 12–13 h/day exposure to altitude/hypoxia needed to increase RBC volume and Hb mass substantially”

https://bjsm.bmj.com/content/47/Suppl_1/i45 – „A thorough analysis of studies that have used IHT leads to strikingly poor benefits for sea-level performance improvement, compared to the same training protocol performed in normoxia.”

Powtarzam, ze odnosze sie do twojego zarzutu, ze jestem kłamcą – bo czy wierzysz ze przerywana hipoksja w krotkim terminie i ograniczonym natezeniu dziala to twoja sprawa i nie mam zamiaru cie przekonywac – tak jak pisalem, korzystaj z niej i bij rekordy – szczerze ci ich zycze. Jak znajdziesz w sobie honor zeby sie przyznac do bledu i otworzyc na to co pisze, to chetnie podesle Ci kolejne badania, a nawet spotkam na piwko 0, wspolny trening zeby podzielic wiedza i wymienic poglady. Poki co zachecam do wyjscia na rower lub rozbieganie bo piekna wiosna za oknem

Baltazar
Baltazar
7 miesięcy temu
Reply to  Stefan

Prawidłowe jest powiedzenie „wziąłem na tapetę” – Temat wzięty na tapetę to nie jest przypadkiem taki, który leży na pulpicie komputera w formie pliku gotowego do otwarcia?

Mirosław Bańko, Uniwersytet Warszawski

Last edited 7 miesięcy temu by Baltazar
Baltazar
Baltazar
7 miesięcy temu
Reply to  Stefan

Tak jak mówilem przytoczone linki chociażby dwa z brzegu sprawdzone i uniwerek z zaledwie 30-letnią historią istnienia nie jest dla mnie autorytetem dodatkowo z mierną liczbą zbadanych. A drugi link z 2007 to raczkujące wnioski.
Nie musisz być taki miły i wchodzić mi w d….. Wystarczy coś rzetelnego i mocnymi podstawami. Jest niedziela , masz czas przewietrzyć się.

Stefan
Stefan
7 miesięcy temu
Reply to  Baltazar

Trudno dyskutowac z instytutem chlopskiego rozumu. Wtedy faktycznie, 32 letnie doswiadczenie instytutu medycy sportowej jest malo wiarygodne i kazde inne tez. Chciales mnie wyjasnic a wyjasniles sie sam. Nic nie szkodzi – mozesz dalej cisnac po forum. Anonimowosc jest piekna 🙂

Zibi
Zibi
7 miesięcy temu
Reply to  Stefan

Cała ta hipoksja to bajery i marketing aby amatorzy wydawali kasę a po prostu trzeba trenować i będzie postep a rekordu świata i tak nikt z tu piszących nie pobije więc po co ta spina.

yacool
yacool
7 miesięcy temu
Reply to  Baltazar

Stefan wykonał robotę więc podziękuj. A jak się nie zgadzasz z podanymi artykułami, to podaj swoje.

Artur
Artur
7 miesięcy temu
Reply to  yacool

Stefan – taki mały internetowy manipulant:) wycinki ze starych badań + tezy o których średniej klasy student wie, że hipoksja w protokole IHT nie ma nic wspólnego z poprawą parametrów krwi i nie po to jest stosowana.
Proszę rozszerzyć horyzonty a nie zamykać się na „hematokryt i hemoglobinę” w wysokim wyczynie. Sam trening w hipoksji to obszar który rozwija się od 10-15 lat odkąd powstały ku temu obiekty inne niż namioty i maski.
Jestem przekonany, że gdyby Pana opinia znana była w poniższych podmiotach, to w życiu nie zainwestowaliby w instalacje:)

2023 Installations

  • Wearable Technology Company, U.S.A. – K2-1500
  • Altitude Gym Basking Ridge NJ, U.S.A. –– HYP-600
  • Gym Conversion – Berkshires, MA, U.S.A. – HYP-400
  • United States Performance Center – Charlotte, NY, U.S.A. – HYP-1100
  • Boutique Fitness Studio – Miami, Florida, U.S.A. – K2-1000
  • University Research Fitness Center – Taipei, Taiwan – K2-600
  • Belen Jesuit Preparatory School – Miami, FL, U.S.A. – K2-1000
  • Sports Apparel Company – Maryland, U.S.A. – Full Environmental Chamber
  • Altitude Room Conversion – Franconia, NH, U.S.A. – HYP-400
  • Charlotte Football Club – Charlotte, NC, U.S.A. – HYP-600
  • Altitude Gym at Chenot Resort in Azerbaijan – K2-1500

2022 Installations

  • Altitude Sports Hotel Nr.2 in Pajulahti. Finland – K2-2500
  • Federal Aviation Administration Headquarters (K2-4500) – Oklahoma City, OK, U.S.A.
  • Full Climate Altitude Chamber for Academy of Physical Education in Krakow, Poland. K2-2500
  • Altitude Sports Hotel in Druskininkai, Lithuania K2-2500
  • Peruvian National Institute of Sport – (K2-2000 Environmental Chamber) – Lima, Peru
  • Altitude Training Chamber at Jura Club in Częstochowa, Poland.
  • Altitude Sports Hotel Nr. 3 in Pajulahti Olympic Center, Finland – K2-3000
  • Spartamedic performance enhancing facility in Graz, Austria – K2-500
  • Embry Riddle Aeronautical University – HYP-1200
  • Loma Linda University – HYP-1200
  • Austin Football Club – (HYP-1000) – Austin, TX
  • Fitness Gym – (HYP-1000) – New York, NY
  • Federal Aviation Administration Headquarters (HYP-1200)
  • Central Washington University – (K2-1000) – Ellensburg, WA
  • Over 1000 personal orders have been delivered in 2022 worldwide providing home-use equipment for individual athletes and professional teams.

2021 Installations

  • Altitude hotel (K2-3000) in the National Olympic Center in Helsinki, Finland
  • Summit Center (K2-2000) in Spokane, WA, U.S.A.
  • Research Lab – K2-1500 – Manaus, Brazil
  • New Balance Sports Performance Center – K2-1500 – Boston, MS, U.S.A.
  • Multi-room K2 System for Sports Hotel in Olympic Training Center Vuokatti in Finland.
  • Special Hypoxic System for Altitude Training facility in Morocco.

2020 Installations

  • World largest Altitude Training Center in Dabrowa Gornicza, Poland (K2-16.000 supplying 5 training halls for 75 athletes at a time + Hyperoxic Room)
  • Bristol City Football Club, Bristol, United Kingdom – K2- 500 Hypoxic Chamber
  • Altitude Basement – Philadelphia, PA. U.S.A. – HYP-1200
  • Altitude Room (K2-1000) in Amberton Green SPA Druskininkai, Lithuania
  • Altitude Training Center (K2-1500) for Liverpool Football Club, UK
  • Altitude Training Center for Leicester City Football Club, UK
  • US Navy SEALs New Training Center – San Diego, CA. USA – K2-1500
  • Traverse Fitness Training Center – Denver, CO, USA K2-4500 
  • Altitude Garage – Ormond Beach, FL, U.S.A. – HYP-720
  • Friends and Family Health Centers – Birmingham, AL, U.S.A. – HYP-1200
  • House of Athlete – Weston, FL, U.S.A. – K2-2000
  • Elevate PT – Arlington Heights, IL, U.S.A. – K2-1500
  • Boston Skating Club – Boston, MA, U.S.A. – HYP-600
  • Altitude Chamber (SCU-270) in Jura Club, Czestochowa, Poland

2019 Installations 

  • Dormitory for 8 double room in Olympic Center Paulahti in Finland
  • Dormitory for 4 x4 bedrooms in Druskininkai Olympic Training Center in Lithuania
  • K2 Altitude Training System for Irina Viner-Usmanova Rhythmic Gymnastics Center in Moscow. Russia
  • Altitude Training Center for UFC China
  • K2-750 system for a fitness club in Dubai, UAE
  • Altitude Training Center for West Ham United Football Club
  • Altitude Training Center for Tottenham Hotspur, Spurs Lodge
  • Elevate Altitude Training – Chicago, IL, USA – K2-1500 
  • Andrews Institute for Orthopedics & Sports Medicine – Pensacola, FL, USA – K2-2000
  • Johnson & Johnson Pharmaceutical Research & Development –
  • Atmos Fit Training Center – Monterrey, Mexico – K2-2000
  • Space Health Systems – Toronto, Canada – K2-1500
  • Elemental Altitude Training – Atlanta, GA – K2-1000 Triathlon Training Gym
  • Fitness Center At Company Offices – Silicon Valley, CA, USA
  • Sporting KC — Kansas City, MO
  • GU Energy Labs — Berkeley, CA
  • Well Fit, Inc – Chicago, IL – K2-2000 – Triathlon Training Gym
  • True North Cryo – Los Angeles, CA – K2-1500 Altitude Training center
  • Mapleton Farms – Polk, OH – K2-1000 – Equine Stable Conversion
  • Military Institute of Medicine, Warsaw, Poland – Special Hypoxia Research Unit

2018 K2 Installations

  • Dormitory and training gym for Biathlon team in Jablonec, Czech Republic.Vietnamese Institute of Sport – Hanoi, Vietnam – K2-1500
  • UFC Headquarters – Las Vegas, Nevada – K2-1500
  • Hypoxico Headquarters – New York, NY – K2-500
  • SOCOM/Navy Seals – San Diego, CA – K2- special edition
  • Well-Fit Inc – Chicago, Illinois – K2-2000
  • Hypoxic Residence, Cape Town, South Africa – Altitude apartment – K2-2000
  • Birmingham City University, United Kingdom – Environmental room -20 to +50 20%rH to 98%rH O2 to 10% – K2-1000
  • Well Fit, Inc – Chicago, IL – K2-2000 – Triathlon Training Gym
  • Aspen Cryo – Los Angeles, CA – K2-1500 – Altitude Training and Cryo Facility
  • Mapleton Farms – Polk, OH – K2-1000 – Equine Stable Conversion
  • All3Sports – Atlanta, GA – K2-1000 Triathlon Training Gym
  • Georgia College & State University -Exercise Cubicle Exercise Science Department

Earlier K2 Installations

  • King Saud University, Saudi Arabia – Environmental room -20 to +50 20%rH to 98%rH O2 to 11% – K2-3000
  • Western Australia Institute of Sport (WAIS), Perth, Australia – Environmental room +10 to +50 20%rH to 98%rH O2 to 11%
  • Dormitory “Altitude House”, bedrooms, Study, Living area O2 to 11% – K2-10000
  • Office floor in a high-rise building in Manhattan, NY, U.S.A. – K2 – 9000
  • Manchester Institute of Health and Performance (MIHP), Manchester, UK -Environmental room -20 to +50 20%rH to 98%rH O2 to 11% – K2-3000
  • City Football Academy – Manchester City FC, Manchester, UK – Environmental room +10 to +40 40%rH to 98%rH O2 to 11% – K2-5000
  • Virgin Active Sports Center – Walbrook, London, UK – 2 Rooms. Cycle Studio 38 bikes. Performance Studio 3 x Treadmills, 5 x Watt bikes O2 to 11% – K2-6000
  • 2-User Chamber in a Gym, Cotswolds, UK 1 room. 2 bikes; O2 to 11% 
  • K2–9000 – New York Sports Club, NY, U.S.A
  • Human Research Lab – K2-1500 – Washington, DC , U.S.A
  • Mid Sweden University, Environmental Chamber – K2-1500
  • Russian Olympic Training Center near Moscow – K2-3000
  • Magdeburg Research K2-1000
  • Olympic Training Center in Pretoria, South Africa – K2-2000
  • Naval Medical Research Center – Dayton, Ohio, U.S.A. – K2 -2000
  • Cerulean Progressive Athletic Training AZ – Scottsdale, Arizona, U.S.A. – K2-2000
  • Northern Michigan University – Marquette, Michigan, U.S.A. – K2-1000
  • Evolution Healthcare – Portland, Oregon, U.S.A. – K2-1500
  • Polish Training facility – K2-1000
  • Japanese Olympic Committee ( 3 Locations)
  • The Quad/Airfit – K2-4500 – Pleasanton, CA, U.S.A
  • US Olympic Committee – K2–3000 – Colorado Springs, CO, U.S.A
  • Institute for Age Mgmt & Intervention – K2-500 – Miami, FL, U.S.A
  • Bayrische Polizei, Zwieselstr. Ainring, Germany
  • Bayer HealthCare Pharmaceuticals. Wuppertal, Germany
  • Medicon. Carl-Borgwardstr., Neuwied, Germany
  • Klinikum Itzehoe, Germany
  • Acibadem Klinik. Istanbul, Turkey
  • Sports Academy, Moscow, Russia
  • Altis Sport Science Center, Russia
  • Altitude Swimming pool, Moscow, Russia,
  • Hypoxic Environmental chamber, Moscow, Russia
  • Olympic Sports school in Moscow, Russia
  • 52 Rooms Dormitory and Sports hotel, Tyumen, Russia
  • Biosphere Fitness Center, Moscow, Russia
  • Russian Olympic Committee (7 projects, undisclosed locations)
  • China Olympic committee (5 projects, 3 dormitories)
  • Fighter’s club, Amsterdam, NL
  • BLM Center, Netherlands
  • Haymakers Health Club, Dubai, UK – K2-10000
  • University Santa Maria, Brazil
  • Russian Sports Science project ( Siberia) – K2-10000
  • Institut für Trainingswissenschaften an der Deutschen Sporthochschule Köln, Germany
  • Martin-Luther Universität Halle-Wittenberg – Trainingswissenschaften & Sportmedizin
  • Institut der Sportwissenschaften in Tübingen, Wilhelmstr. 124, 72074 Tübingen,
  • Institut für Sportwissenschaft. Fürstenweg 185A-6020 Innsbruck, Austria
  • Technische Universität Graz, Rechbauerstrasse 12, A-8010 Graz, Austria
  • Zentrales Institut der Bundeswehr, Andernacher Str., Koblenz, Germany
  • University of Colorado – Denver, U.S.A.
  • Syracuse University, U.S.A.
  • Clubsport Oregon, U.S.A.
  • Northern Michigan University, U.S.A.
  • US Olympic Committee, Colorado Springs, U.S.A
  • St George’s Park (Football Association National Training Centre), UK
  • Tottenham Hotspur FC. New Training Ground, UK
  • Tottenham Hotspur FC. New Players Lodge, UK
  • Manchester City FC. New Training Ground, UK
  • Manchester United FC (chamber rental), UK
  • England Rugby league (chamber rental, UK
  • British Taekwondo (chamber rental), UK
  • Liverpool FC, UK
  • Aston Villa FC, UK
  • West Bromwich Albion FC, UK
  • Liverpool John Moores University, UK
  • Manchester Met University, UK
  • Hull University, UK
  • Worcester University, UK
  • Gloucester University, UK
  • Kent University, UK
  • University of Limerick. UK
  • Edinburgh Napier University, UK
  • National Tennis Centre, London, UK
  • Delta Sports Dome, Limerick, UK
  • Steven Price gym, London, UK
  • Altitude Centre, City of London, UK – K2-5000

Scientific cooperation

  • Charité Klinik in Berlin
  • Deutsche Sporthochschule Köln
  • Martin-Luther-Universität Halle-Wittenberg
  • Institut für Sportwissenschaften Innsbruck
  • Otto von Guericke Universität Magdeburg
  • Universität Heidelberg, Germany
  • Mayo Clinic in New York, U.S.A.
  • Olympic Sports Lab in Moscow, Russia
  • Mid Sweden University, Sweden
  • University of Utah – Salt Lake, UT, U.S.A
  • Cal State University Sacramento, CA, U.S.A
  • Emory University Atlanta, GA, U.S.A
  • Oklahoma State university – Stillwater, OK, U.S.A
  • The University of Alabama and Birmingham, U.S.A
  • University of Central Florida – Orlando, FL, U.S.A
  • University of Miami – Miami, FL, U.S.A
  • University of Nevada, Las Vegas, U.S.A
  • Liberty University – Lynchburg, VA, U.S.A
  • Mississippi State University – Mississippi State, MS, U.S.A
  • Murdoch University, Western Australia, Australia
  • Birmingham City University, United Kingdom
  • Western Australia Institute of Sport (WAIS), Perth, Australia
  • King Saud University, Saudi Arabia
  • Vietnamese Institute of Sport – Hanoi, Vietnam
  • Manchester Institute of Health and Performance, Manchester, UK
  • University of California, Berkeley, U.S.A
  • Harvard Medical University – Boston, MA, U.S.A
  • Beth Israel Deaconess Medical Center – Boston, MA, U.S.A
  • Valley View Hospital, Glenwood Springs, CO, U.S.A.
  • London South Bank University, United Kingdom
  • Georgia College & State University, U.S.A.
  • Wojskowy Instytut Medycyny Lotniczej – Warsaw-Poland

Badania:

Artur
Artur
7 miesięcy temu
Reply to  Artur
Artur
Artur
7 miesięcy temu
Reply to  Artur
Baltazar
Baltazar
7 miesięcy temu

Czy to prawda,że Rolbiecki ma bana na wejście na ten obiekt? Może ktoś potwierdzić bo takie ploty chodzą na mieście

OlaBoga
7 miesięcy temu
Reply to  Baltazar

Rolbiecki jest przereklamowany, pamiętam, że zarzucano działaczom PZLA brak wyjazdów na zagraniczne zawody, teraz się zarzuca że robią sobie wycieczki na koszt związku, jak już tych zawodników ciągają na zawody. Trening w hipoksji nie działa, już dawno to udowodniono, ma w tym dowodzeniu udział choćby instytut J.Kukuczki, dowodem niech będzie to, co robi elita w okresach przygotowawczych. Oczywiście lepsze przygotowanie w hipoksji niż żadne, w sensie bez obozów wysokościowych.

Jakub
Jakub
7 miesięcy temu
Reply to  Baltazar

Oficjalnie tak, nie oficjalnie wchodzi przez dziurę w płocie. Z tego co słyszałem, trzeba było ją ostatnio poszerzyć, bo od objadania się na stołówkach w COPO-ach za kasę PZLA trochę się utyło

Last edited 7 miesięcy temu by Jakub
Baltazar
Baltazar
7 miesięcy temu
Reply to  Jakub

Znalazłem ,że w tym roku wybory PZLA. Jeśli Rolba dalej będzie w długich to proponuję szturm na siedzibę i strajk generalny

Avatar photo
Adam Kszczot

Adam "Profesor" Kszczot profesjonalny lekkoatleta z 16-letnim doświadczeniem specjalizujący się w biegu na 800m. W swoim dorobku medalowym zgromadził 8 tytułów mistrza Europy, mistrzostwo oraz 3 wicemistrzostwa świata. W treningu podejmował wyzwania godne zawsze wysoko postawionych celów. Poza sportem mówca motywacyjny dzielący się swoim bogatym doświadczeniem, jak i również przedsiębiorca zajmujący się przemysłem elektroenergetycznym oraz rozwijaniem technologii hipoksji dzięki której zdobywał prawdziwe szczyty. Prywatnie domator zakochany w najpiękniejszym sporcie świata czyli golfie.