herosi fbcover
3 kwietnia 2024 Redakcja Bieganie.pl Newsy

Plebiscyt na herosów polskiego sportu trwa!


Sport to nie tylko medale, mistrzowskie tytuły i pozłacane puchary. Sport to wysiłek w dążeniu do celu, ciągła walka o poprawę swoich możliwości i wreszcie pokonywanie barier, które stają na drodze nawet największych światowych gwiazd. O tym są Herosi, nowy plebiscyt na sportowej mapie Polski.

Redakcja serwisu WP SportoweFakty organizuje plebiscyt, w którym nagrodzeni zostaną herosi polskiego sportu. To pierwszy taki plebiscyt w Polsce, w którym oprócz wyników, liczą się też ambicje, charakter, inspirowanie innych i pokonywanie barier. Użytkownicy WP SportoweFakty zagłosują w siedmiu kategoriach: talent, serce, osobowość, wyczyn, mentor, pasjonat, heros.

5 marca obradowała kapituła złożona z ikon polskiego sportu oraz przedstawicieli redakcji, w tym Otylia Jędrzejczak, Joanna Jóźwik, Adam Małysz, Sebastian Świderski, Robert Korzeniowski, Paweł Kapusta Dawid Góra, którzy z szerokiej listy wybrali po pięć nazwisk do każdej kategorii. W dniach 19 marca – 7 kwietnia, na specjalnie przygotowanej stronie to kibice wybiorą Herosów Sportu!

Wśród kandydatów są również przedstawiciele „Królowej Sportu”. W kategorii osobowość są to Adrianna Sułek i Justyna Święty-Ersetic, w kategorii talent Pia Skrzyszowska, w kategorii pasjonat możemy znaleźć Darka Nożyńskiego, Julitę Ilczyszyn i Ryszarda Kałaczyńskiego, a w kategorii wyczyn Natalię Kaczmarek.

Uroczysta gala z ogłoszeniem wyników konkursu odbędzie się 18 kwietnia o godzinie 20, a transmitowana będzie na wp.pl oraz kontach facebook i youtube Wirtualnej Polski. Portal bieganie.pl jest patronem medialnym Plebiscytu. Wszystkich zachęcamy do głosowania na swoich faworytów.

herosi sm 1080x1080 1
Bądź na bieżąco
Powiadom o
guest
7 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Marcus
Marcus
11 dni temu

Ale, że nie ma roberta karasia 😮

Marian
Marian
11 dni temu
Reply to  Marcus

Sami non stop grzejecie jego temat pod każdym artykułem, nawet tym który jego nie dotyczy, a później macie pretensje, że wszędzie ten karaś. Fuck logic.

Baltazar
Baltazar
11 dni temu

Nie wiem kto wybierał ale w kategorii talent mogliby być np. Paweł Żuk za jego 5000 kilometrów po pętli w Atenach (z supportem) czy Artur Kujawiński za jego bieg wokół Polski bez supportu też sporo bo 4000 kilometrów. Do tego mamy np. Patrycję Bereznowską wielokrotną mistrzynię świata w ultra. Za wąska grupa nominowanych moim zdaniem.

Last edited 11 dni temu by Baltazar
Marian
Marian
11 dni temu
Reply to  Baltazar

Z całym szacunkiem do ww.osób ale nie jest trudne zauważyć, że w kategorii talent są młodzi i perspektywiczni zawodnicy, a nie starsi wyjadacze.

Baltazar
Baltazar
10 dni temu
Reply to  Marian

Sorry chodziło mi o kategorię PASJONAT

Baltazar
Baltazar
10 dni temu
Reply to  Baltazar

A Patrycja do kat. WYCZYN