7 maja 2014 Redakcja Bieganie.pl Sport

Bourne i Belotti obronili tytuły w Taipei. Łobodziński drugi!


Blisko 5000 osób wystartowało w 10. edycji Taipei 101 International Tower Run Up – biegu po schodach na 91. piętro budynku Taipei 101, stanowiącego tajwańską edycję Towerrunning Grand Prix 2014. Tytuły sprzed roku obronili Mark Bourne (AUS) oraz Valentina Belotti (ITA). Drugi wśród mężczyzn był lider klasyfikacji Towerrunning World Cup, Piotr Łobodziński.
W zawodach udział wzięło aż sześciu zawodników z czołowej ósemki Pucharu Świata. Zwycięzca pokonał 2046 wyjątkowo stromych schodów w rewelacyjnym czasie 10:54,3, kompletując tym samym hat-tricka w zawodach w Taipei. Piotr Łobodziński stracił do Australijczyka zaledwie 4 sekundy:

lobodzinski2

Czuję pewien niedosyt. Mam wrażenie, że mogłem pobiec szybciej, nawet w granicach 10:50. Zacząłem dość spokojnie, chyba nawet zbyt spokojnie, dzięki czemu całą trasę biegło mi się bardzo dobrze, ale chyba nie dałem z siebie wszystkiego. No cóż, taki jest sport, za rok kolejna próba wygrania w Taipei – powiedział lider Towerrunning World Cup.
Kolejne miejsca zajęli Christian Riedl (GER), Darren Wilson (AUS), Omar Bekkali (BEL) i debiutujący w Taipei Gorge Heimann (GER).
Uwielbiam ten wyścig i cieszę się, że znowu mogę tu wystartować – powiedziała przed startem znakomita włoska biegaczka górska, Valentina Belotti. Nic dziwnego – chwilę później triumfowała w Taipei 101 już po raz czwarty z czasem 13:22,3. Nie dała jej rady nawet Australijska wioślarka Alice McNamara, która w swojej karierze triumfowała już w prestiżowych biegach po schodach w Chicago, Nowym Jorku, Kuala Lumpur czy Melbourne. Tym razem była druga z czasem 13:39,7. Podium uzupełniła druga Włoszka, Antonella Confortola.
Łącznie, na taras widokowy Taipei 101 International Tower wbiegło prawie 5000 osób, w tym liczna grupa pracowników budynku.
Kolejny ważny przystanek na trasie Towerrunning World Cup to Grand Prix of Germany, które zostanie rozegrane w budynku Messeturm we Frankfurcie już 18 maja. W ten sam dzień, odbędą się jeszcze dwa duże eventy – w Kuala Lumpur i Panama City. Pierwszy z nich będzie częścią cyklu World Federation of Great Towers Towerrunning Challenge.

Możliwość komentowania została wyłączona.