5 czerwca 2012 Redakcja Bieganie.pl Sport

Bolt prezentuje jamajskie stroje i nową olimpijską kolekcję


Londyn. Jamajska Federacja Lekkoatletyczna i Puma upubliczniły stroje reprezentacji Jamajski na Igrzyska w Londynie 2012. W prezentacji udział brał najszybszy człowiek na świecie Usain Bolt oraz Cedella Marley, która projektowała stroje.

” – To naprawdę był dla mnie zaszczyt móc zaprojektować stroje dla naszej narodowej reprezentacji – powiedziała Marley – to nie jest nawet spełnienia marzeń bo to jest coś o czym nawet nigdy nie marzyłam. Sama biegałam na bieżni w czasach szkolnych i nadal jestem wielką fanką jamajskiej lekkoatletyki. ”

Pozostając w zgodzie ze sportowo lifestylowym DNA Pumy, kolekcja zawierająca najwyższej jakości technologiczne materiały, czerpiąca inspirację z wielokolorowych klimatów i wzorów karaibskich krajów, wraz z wpływami z Afryki sprawi, że unikalne projekty Cedelli Marley zostaną na pewno zauważone w Londynie 2012.

” – Nie wyobrażam sobie lepszej osoby do zaprojektowania naszych narodowych strojów – powiedział Usain Bolt – Puma zrobiła to doskonale, zahaczając o legendę Jamajki. Ona jest świetną projektantką ale także niesie ducha jamajki poprzez tradycję rodziny Marleyów. ”

Sportowa kolekcja olimpijska będzie uzupełniona przez kolekcję lifestylową, zarówno ubiory jak i buty i akcesoria, które będą dostępne w sklepach Pumy na całym świecie od Lipca 2012.

 pumaapparel1  pumacedella 1  boltstoddart1
 Usain Bolt i Sheven Stoddart  Usain Bolt i Cedelle Marley  Usain Bolt i Sheven Stoddart
 boltstoddart2  pumacedellesheven
Usain Bolt i Sheven Stoddart Stoddart, Marley i Bolt

Bieganie.pl: W trakcie takich prezentacji pokazywane są nie tylko stroje lekkoatletyczne ale i „lifestylowe”, „casualowe”, czyli takie, w których członkowie narodowych reprezentacji mają się w trakcie Igrzysk po mieście poruszać. Członkowie reprezentacji Jamajki będą wyglądali niczym oddział bojowników Ernesto Che Guevary :). A przy okazji, kilka dni temu odbyła się także prezentacja strojów polskiej reprezentacji. Dla porównania poniżej nasze, narodowe, „casualowe” stroje. Co podoba wam się bardziej? 🙂

 Iron Lion Military Jacket  Satisfy My Soul Jacket  Hope Road LS  Buffalo Soldier Buttondown
  reprezentacja
Zdjęcie pochodzi z galerii (link poniżej) gdzie można zapoznać się z całą, polską olimpijską kolekcją

http://www.tvn24.pl/zdjecia/stroje-reprezentacji-polski,22069,lista.html

Możliwość komentowania została wyłączona.