4 czerwca 2012 Redakcja Bieganie.pl Lifestyle

„Biegiem Przez Świat” znów na trasie! Dołącz do nich 10-30 lipca.


Za nimi kilkaset kilometrów przebiegniętych podczas poprzedniej akcji oraz treningów. Nadal nie mają dość –  w tym roku biegną z odsieczą z Zakopanego na Hel dla rówieśnika Jakuba Piśmiennego, chorego na nowotwór kości.

biegiemprzeswiet 1

Chłopaki z dwóch krańców Polski – Karol Dzieciątko i Michał Spychała w zeszłym roku postanowili przebiec blisko 900km, ze wschodu na zachód Polski, by połączyć ich miłość do biegania oraz ogromną chęć niesienia pomocy innym w jedną ideę – Biegiem przez świat!

Trasa wiodąca z Janowa Podlaskiego do Zgorzelca nie tylko została pokonana, ale udało im się zebrać kilka tysięcy na leczenie i rehabilitację 8-letniego Dominika Wołosza, cierpiącego na niedowład czterokończynowy i porażenie mózgowe. Nagłośnili sprawę potrzebującego dziecka z Węgrowa oraz ułatwili życie jemu i jego rodzinie.

Akcji finansowo nie wsparł żaden sponsor – wszystko pokryli z własnej kieszeni oraz dzięki pomocy przyjaciół i rodziny.

Z Zakopanego na Hel

Niezrażeni trudnościami, wierni swoim celom i założeniom – w tym roku postanowili przebiec ok. 800km z południa na północ Polski, z Zakopanego aż na Hel, trasę nazywając ‘Highway to Hel’. Akcja odbywać się będzie w dniach od 10 do 30 lipca.

highwaytohell

Głównym bohaterem będzie Jakub Piśmienny – kolega, który zachorował na nowotwór kości. Lekarze stwierdzili, że nie potrafią mu już nic zaoferować prócz kolejnej chemioterapii. Kuba nie tylko nie załamał się, ale postanowił rozpocząć walkę z rakiem, przy pomocy specjalnej diety i leków medycyny niekonwencjonalnej chce zostać „Cancer Killerem”.

Jednak na sprowadzenie leków z zagranicy potrzebne są ogromne sumy pieniędzy, ale młody student nie poddaje się, a dzięki życzliwym osobom udaje mu się organizować różne eventy we Wrocławiu. Dowiedzieć się można o nich z bloga www.cancer-killer.pl .

Do pomocy ruszyli także chłopaki z "Biegiem Przez Świat", akcja ma tytuł "Polowanie na raka!", a część z dziennego, 40-km odcinka spróbują pobiec tyłem!

Chcą zwrócić uwagę na heroiczną walkę Kuby z rakiem i wesprzeć go w zbiórce niezbędnych pieniędzy na leczenie. Każdego dnia można będzie do biegaczy dołączyć – pobiec chociaż kilka kilometrów – zapewniają, że nie narzucają mocnego tempa. Wystarczy wejść na ich stronę i zapoznać się z trasą: www.biegiemprzezswiat.pl

Natomiast na portalu Polak Potrafi http://polakpotrafi.pl/projekt/biegiem-przez-swiat/, istnieje możliwość wsparcia tego kreatywnego pomysłu, by chłopakom łatwiej było zorganizować całe przedsięwzięcie. Dla wspierających przewidziane są nagrody.

Przed chłopakami tygodnie wytężonej pracy, wysiłku fizycznego, ale wierzymy, że sobie poradzą i będziemy trzymać kciuki za sukces ich wspaniałej idei. Pozostaje nam tylko zachęcić wszystkich do śledzenia ich postępów, wspierania na trasie i nie tylko.

Do biegu! Gotowi! Start!!!

Poniżej filmowe podsumowanie ich zeszłorocznej akcji.