New Balance 1080v12
 
25 marca 2014 Redakcja Bieganie.pl Sport

Biegiem przez wiosnę i lato


W tym sezonie PUMA stawia na intensywne malinowe kolory w kolekcji damskiej i lubiane przez mężczyzn odcienie niebieskiego. 

Jak biegać to w dobrym stylu!
Produkty PUMA zostały stworzone dla Was – biegaczy. Łączą w sobie najnowsze technologie z najmodniejszymi trendami. Są wygodne i doskonale eksponują atrybuty sylwetki, maskując drobne mankamenty. Cieszą kolorem i doskonałym wykończeniem. Są praktyczne i wygodne.

puma 01puma 02

Pure NightCat Jacket stanowi idealne rozwiązanie dla każdego biegacza, który preferuje bieganie pod osłoną nocy. Kurtka jest bardzo lekka, komfortowa i minimalistyczna. Laserowo wycięte otwory w tylnej części poprawiają cyrkulację powietrza a odblaski sprawiają, że jest dobrze widoczna. Anatomiczny kształt kołnierza zmniejsza tarcie i ocieranie włosów. Dzięki tym rozwiązaniom każdy biegacz może być maksymalnie skoncentrowany na tempie swojego biegu. Damska kurtka znacznie różni się od wersji męskiej, poza kobiecymi kolorami, jest taliowana, aby lepiej dopasować się do sylwetki. Zawiera też siateczkę w miejscach dedykowanych kobietom.
                                                                
 • 100% poliester, gładkie włókno, 75 g/m2, DWR
 • Materiał wysoce odblaskowy, widoczny w słabym oświetleniu
 • Przegubowe rękawy poprawiające elastyczność i umożliwiające swobodę ruchu
 • Zapinana kieszeń i komfortowy zamek z pętlą

PUMA FAAS 300 to ulubiony model biegaczy oraz najlepiej sprzedające się buty biegowe PUMY. Zbudowane są z jednego kawałka unikalnej, lekkiej, amortyzującej pianki FAAS – technologii opatentowanej przez PUMĘ. Przewiewna siateczka zapewnia stopom oddychalność, a  elementy odblaskowe gwarantują dobrą widoczność, nawet przy słabym oświetleniu. Te dynamiczne buty przeznaczone są do szybkich treningów i startów. Posiadają spadek (Heel-to-toe Drop) na poziomie 8 mm. FASS 300 dostępne są również w wersji z dodatkową stabilizacją śródstopia i o obniżonym do 4 mm współczynniku HTD (Heel-to-toe Drop). Wszystkie buty z serii PUMA FAAS zawierają specjalne wkładki antybakteryjne.

 • Podeszwa Faas wykonana z jednego kawałka pianki
 • Lekka siateczka, umożliwiająca przepływ powietrza 
 • Specjalna wkładka Supreme Ride 
 • Dostępne również w wersji damskiej 
puma 03puma 04
W roku 2014, model FAAS 300 dostępny jest w nowych ciekawych kolorach, także w wersji damskiej, oraz nowych cenach. Teraz cena detaliczna FAAS 300 to 349 zł. PUMA obniżyła też cenę modelu FAAS 500, które można kupić za 399 zł.
PUMA FAAS 600 to buty dla biegaczy stworzone z myślą o codziennym treningu. Zapewniają dobrą amortyzację, co jest szczególnie ważne podczas biegania po twardej nawierzchni. To bardzo stabilne obuwie, gwarantujące dynamiczne wybicie oraz dużą elastyczność. Podeszwa jest lekka i trwała, wykonana została z jednego kawałka unikalnej pianki FAAS. Zastosowanie pianki zapewnia  prawidłowy rytm biegu oraz sprawia, że modele butów z tej serii są dostosowane do każdego rodzaju stopy i sposobu poruszania się. Usunięcie niepotrzebnych elementów ozdobnych zmniejszyło wagę butów o około 25%. PUMA FAAS 600 posiadają spadek (Heel-to-toe Drop) na poziomie 12 mm. Obuwie jest dostępne również w wersji S, zapewniającej dodatkową stabilizację śródstopia. 

 • Odpowiednia cholewka bez szytych nakładek, daje poczucie lekkości 
 • 12 mm Heel-to-toe Drop
 • EverFit Lace System – technologia wiązania sznurówek, zabezpieczająca śródstopie bez ograniczania naturalnego ruchu stopy
 • Odporna na ścieranie guma zapewniająca większą trwałość obuwia

puma 05puma 06
Buty PUMA FAAS 1000 przeznaczone są dla tradycyjnych biegaczy potrzebujących dużego wsparcia i solidnej amortyzacji. Zapewniają największy dostępny poziom amortyzacji, co doskonale sprawdza się u ciężkich biegaczy oraz podczas pokonywania długich dystansów. Te super lekkie buty wykonano ze specjalnych pianek zapewniających dynamikę i elastyczność w części śródstopia i na przodzie. Najważniejszą cechą tego modelu jest stabilizacja i pewność.

 • Wysoki poziom amortyzacji zapewniający komfort i bezpieczeństwo cięższym biegaczom
 • 12 mm HTD zapewniający płynne przejście zarówno dla śródstopia, jak i dla pięty oraz ograniczający efekt hamowania
 • Lekka siateczka umożliwiająca łatwy przepływ powietrza
 • Cała podeszwa wykonana z jednego kawałka pianki FAAS
 • Odporna na ścieranie guma zapewniająca większą trwałość obuwia

puma 07puma 08

PUMA MOBIUM to linia butów ze specjalnym systemem aktywnej podeszwy zmieniającej kształt podbicia, umożliwiającym efektywne wykorzystanie energii. Buty MOBIUM dzięki wspomaganiu wybicia, pozwalają biegać dłużej i szybciej. Inspiracją do ich stworzenia był sposób w jaki poruszają się dzikie koty. Buty te rozszerzają się i kurczą, reagując na każdy ruch stopy biegacza. System stanowi odpowiedź na anatomiczne ruchy stopy ludzkiej, która podczas każdego kroku poruszając się w wielu płaszczyznach jednocześnie, zmienia swój kształt o ok. 6,3 procent. 

Buty z systemem MOBIUM przeznaczone są na nawierzchnie twarde, najlepiej sprawdzają się u biegaczy o wadze do 70 kg. To idealna druga para butów treningowych. Seria MOBIUM otrzymała w sezonie 2014 nową ciekawą kolorystykę. 
 • Aktywne podbicie zmieniające kształt i dostosowujące się do stopy biegacza, zapewniając naturalny ruch
 • Kurczliwa podeszwa gwarantująca idealną amortyzację dzięki specjalnie zaprojektowanym poduszkom powietrznym

 puma 09puma 10
Plecaki PUMA stworzono z myślą o miłośnikach aktywnego trybu życia. Plecaki charakteryzują się nowatorskimi rozwiązaniami oraz są ultralekkie – tylko 389 g. Posiadają także odpowiednie wsuwki na napoje. Oczka wentylacyjne w panelu tylnych pasków zapewniają komfort podczas biegu:

 • Szelki naramienne idealnie dopasowujące się do ciała, są miękkie i wygodne – minimalizują występowanie wilgoci
 • Szybki dostęp do dodatkowej, przedniej kieszeni 
 • Przedni nadruk gwarantujący wysoką widoczność