18 listopada 2011 Redakcja Bieganie.pl Sport

Bieganie w Hamburgu. Wokół jeziora Alster.


hamburg 540
Fotograf/Agentur: Christian Spahrbier, www.mediaserver.hamburg.de


Każde miasto, każda miejscowość i chyba nawet okolica ma mniej lub bardziej znane miejsca, w ktόrych można pobiegać. Ważne, aby nie było to miejsce zbyt odludne, ze względu chociażby na bezpieczeństwo, jednocześnie jednak, bieganie po chodniku, czy asfalcie nie jest najfajniejsze.

hamburg 1
Fotograf/Agentur: Sven Schwarze, www.mediaserver.hamburg.de

Szczególnie z tego ostatniego powodu trudno o dobre miejsca do biegania w miastach. Dlatego oblegane przez biegaczy są parki, lasy, każdy skrawek zieleni, przydatny z punktu widzenia biegających. Postanowiliśmy sprawdzić jak ta sytuacja wygląda u naszych zachodnich sąsiadόw, Niemcόw, a dokładnie w Hamburgu i jeśli wierzyć niemieckim forom internetowym, postanowiliśmy pokazać Wam jedną z najlepiej rozpoznawanych w Niemczech biegowych miejscόwek. Dlaczego jest to miejscόwka tak znana?

hamburg 3
Fotograf/Agentur: Roberto Hegeler, www.mediaserver.hamburg.de

Warto wspomnieć, że Hamburg to miasto z biegowymi tradycjami. W ostatniej edycji Maratonu Hamburskiego wzięło dział ponad 11.000 biegaczek i biegaczy.

Runda dookoła jeziora Alster to najpopularniejsza trasa biegowa w Hamburgu i prawdopodobnie całych Niemczech. Trasa przebiega przez ścisłe centrum miasta, jednocześnie biegnie cały czas nad wodą, wśród zieleni i po ubitym piasku.

hamburg 2
Fotograf/Agentur: Sven Schwarze, www.mediaserver.hamburg.de

Problemem jest jedynie popularność trasy, szczególnie w ciepłe i słoneczne dni biegacze muszą liczyć się z dużą liczbą spacerowiczów i rowerzystów. Kolejnym elementem, który czasem przeszkadza biegaczom, jest tak zwana rewia mody. To znaczy, nad Alster nie tylko się biega, dla wielu ważniejszy od samego ruchu  jest wygląd – taki lans w truchcie. Z drugiej jednak strony jest wiele osόb, ktόre motywuje świadomość bycia obserwowanym, wiec to może i nie tak źle.

hamburg 4
Fotograf/Agentur: Christian O. Bruch / VISUM, www.mediaserver.hamburg.de

Wszystko zależy od indywidualnego podejścia. Faktem jest, że ze względu na dużą liczbę ludzi, rundka dookoła jeziora Alster nie jest raczej trasą na szybkie, czy ciężkie treningi, jest za to znakomitym miejscem na spokojne wybiegania, marszobiegi czy spacery dla początkujących. Oprócz tego bieg urozmaicić można sobie ćwiczeniami na dwóch otwartych siłowniach z ławeczkami i drążkami. 

Poniżej – film.

 
Za materiał dziękujemy portalowi emocjonalia.pl

emocjonaliapl

Możliwość komentowania została wyłączona.