philips
 
16 kwietnia 2015 Redakcja Bieganie.pl Sport

Biegaj Dobrze – ruszyły zapisy na 37. PZU Maraton Warszawski


Biegaj jak uczestnicy największych światowych imprez. Dołącz do charytatywnej akcji podczas 37. PZU Maratonu Warszawskiego i razem z Fundacją „Maraton Warszawski” rozpocznij nowy rozdział biegowej dobroczynności w Polsce.

Biegam Dobrze

Bieganie jest Twoją pasją, dzięki której realizujesz stawiane sobie cele? Uczestnicząc w 37. PZU Maratonie Warszawskim biegając możesz również pomóc innym. Podejmij wyzwanie! Fundacja „Maraton Warszawski” startuje z projektem „Biegam Dobrze”, wprowadzając do polskiego biegania nowy model aktywności charytatywnej, sprawdzony i z powodzeniem stosowany na największych biegowych imprezach na świecie – maratonach w Londynie czy Nowym Jorku. Zapisy startują już 15 kwietnia 2015 r.

Bieganie charytatywne stało się bardzo popularnym sposobem pomagania, a biegacze zbierający środki finansowe na wybrane cele zaczęli dominować liczebnie na najbardziej prestiżowych imprezach. Największym wydarzeniem dobroczynnym na świecie jest Maraton Londyński, gdzie dzięki jego uczestnikom od 1981 r. zebrano na cele charytatywne ponad 600 mln funtów.

Dzięki Fundacji „Maraton Warszawski” każdy może spróbować swoich sił i zmierzyć się z dystansem maratońskim, jednocześnie angażując się w zbieranie środków dla potrzebujących. Zgłaszając się do startu w 37. PZU Maratonie Warszawskim biegacze mają szansę aktywnie wesprzeć działanie jednej z czterech organizacji partnerskich: Amnesty International, Fundacji Dzieci Niczyje, Fundacji Synapsis lub Fundacji Rak‘n’Roll. Aby podjąć to wyjątkowe wyzwanie wystarczy podczas rejestracji założyć profil swojej zbiórki, za pośrednictwem którego znajomi, rodzina, sąsiedzi czy inni biegacze będą mogli wpłacać środki na wybrany przez zawodnika cel. Kiedy licznik na założonym profilu przekroczy 300 zł, fundusze zasilą konto wybranej organizacji, a biegacz otrzyma od niej numer startowy. Na zebranie środków, a tym samym zagwarantowanie sobie startu w 37. PZU Maratonie Warszawskim, jest czas do 15 sierpnia, jednak swoją zbiórkę można prowadzić dalej – aż do 15 października. Jeśli do 15 sierpnia zawodnik uzbiera mniej niż 300 zł – zebrana kwota zostanie przekazana na wskazany przez niego cel charytatywny, a biegacz nadal będzie miał czas na zgłoszenie się do maratonu, wniesienie opłaty startowej i udział w biegu. Dla wszystkich biegaczy charytatywnych Fundacja „Maraton Warszawski” wraz ze sponsorami przygotowała prezent – pakiet zawierający koszulkę techniczną.

Regulamin biegu, formularz zapisów i inne przydatne informacje znaleźć można na stronie http://www.pzumaratonwarszawski.com/