8 sierpnia 2012 Redakcja Bieganie.pl Sport

Bieg po Serce Zbója Szczyrka


Zapraszamy na „I Bieg po Serce Zbója Szczyrka” Wydarzenie to ma charakter sportowo-rekreacyjny i związany jest z działalnością charytatywną.

biegposerce 1

Cel główny imprezy?

Pozyskanie środków finansowych wspierających budowę prototypu sztucznego serca wirowego dla dzieci do 10-go roku życia przez Fundację Rozwoju Kardiochirurgii im. prof. Zbigniewa Religi w Zabrzu oraz wsparcie Fundacji Radia ZET.

Cel biegu?

Zdobycie jak największej ilości Serc Zbója Szczyrka.

Jak je zdobyć?

Po pokonaniu wyznaczonej trasy biegu (ok. 1200m) otrzymujesz na karcie zawodnika stempel symbolizujący Serce Zbója Szczyrka. Teraz możesz wystartować do kolejnej rundy. Im więcej razy pokonasz trasę, tym więcej serduszek-stempli otrzymasz. Pamiętaj! Żeby pokonać trasę krokiem spacerowym potrzebujesz ok. 15 minut, wtedy organizm Twój spala śr. ok. 100 kcal.
Z każdą rundą pomagasz swemu sercu.

Jak pokonać trasę biegu?

Biegiem, truchtem lub lekkim spacerem, ale możesz też na rolkach, na hulajnodze, na rowerze, na wózku lub pod rękę z bliską Ci osobą. Tak naprawdę to każda forma ruchu jest dopuszczona.

Ile czasu trwa bieg?

Nieważne czy wieje wiatr, pada deszcz czy świeci słońce, na pokonanie trasy biegu masz czas 3 godziny. Bieg rozpoczyna się w niedzielę o 15.00 i trwa do 18.00. Trasę możesz pokonywać nieprzerwanie, możesz również robić przerwy, aby odpocząć lub wziąć udział w imprezach towarzyszących i później kontynuować bieg.

Co mam zrobić aby wystartować?

1. Udać się do punktu meldunkowego, tam otrzymasz do wypełnienia kartę uczestnika i numer startowy.
2. Z numerem startowym udasz się do szatni, tam otrzymasz worek na np. ubranie, plecak, torby, itp., które możesz pozostawić pod opieką organizatorów. PAMIĘTAJ o odpowiednim obuwiu!
3. Teraz możesz udać się na start i rozpocząć w dowolnej chwili pokonywanie trasy. Pamiętaj, abyś za każdą rundę otrzymał na mecie stempel z serduszkiem, czyli jedno Serce Zbója Szczyrka.

Jak wygrać?

Pokonaj jedną trasę biegu. Wygrywają wszyscy, którzy zdobyli co najmniej jedno Serce Zbója Szczyrka.

Czy są nagrody specjalne?

Tak, każdy kto w swojej kategorii wiekowej zdobył największą ilość serduszek, otrzymuje nagrodę specjalnę jaką jest w tym roku zegarek cyfrowy „LAVA Iron Samurai”
Za zdobycie największej ilości serduszek we wszystkich kategoriach otrzymujesz tytuł „ZBÓJOWEGO SERDUCHA 2012” oraz atrakcyjną nagrodę rzeczową.

PONADTO DO WYGRANIA: nowoczesny sprzęt narciarski, pobyty w Szczyrku, przejażdżki samochodami terenowymi, odzież marki Hi-Tec, wejściówki do kina, na basen, wjazd kolejką na
Skrzyczne

Co zrobić gdy zakończę udział w biegu?

Udajesz się z kartą uczestnika do punktu meldunkowego, tam zostaną zliczone zdobyte przez Ciebie serduszka i otrzymasz pamiątkowy dyplom i kupon umożliwiający Ci udział w dodatkowych konkursach oraz odbiór przekąski regeneracyjnej. Otrzymasz również ulotkę informacyjną wraz z poleceniem przelewu, umożliwiający Ci wpłatę dowolnej kwoty na konto organizatora uzykanej dzięki twojemu sponsorowi.

Kto może być Twoim sponsorem i jak pozyskać swojego sponsora?

Powtórz swoim bliskim motto naszego biegu „JA uczestniczę – TY sponsorujesz – MY pomagamy”. Powiedz im o naszej idei pomocy, o naszym wspólnym celu i poproś rodziców, ciocię, wujka, sąsiadów, aby zgodzili się za każde serduszko, które zdobędziesz, przeznaczyć jakąś kwotę. Po biegu udasz sie do nich i przedstawisz im dyplom uczestnika z wyszczególnioną ilością serduszek, które zdobyłeś. Jeśli np. zdobyleś 10 serduszek, a za każde Twój sponsor zgodził się zapłacić 2 zł, otrzymasz wtedy od sponsora 20zł, które wpłacicie na konto organizatora. Wszystkie pieniądze uzbierane w ten sposób będą w 100% przekazane na wybrany cel biegu. Sponsor może wyposażyć Cię w swoje T-shirty, czapki, napisy, nalepki itp.
Bądź swym dobrym menedżerem i pozyskaj dla siebie sponsora biegu po Serce Zbója Szczyrka !!!

Jak mogę pomóc jeśli nie uda mi się pozyskać swojego sponsora?

Zawsze możesz według własnego uznania wpłacić na podane konto dowolną kwotę, jesli jej nie masz lub nie stać Cie na nią to pamiętaj, że uczestnicząc w biegu po Serce Zbója Szczyrka, wspierasz ideę biegu i poszerzasz naszą grupę Dobrych Serc Zbója Szczyrka.

Mam więcej pytań do kogo mam się zwrócić?

Można pytać w Punkcie Informacji Turystycznej lub zaglądać na stronę www.szczyrk.pl

DBAJĄC O ZDROWIE SERC, KTÓRYM POMAGASZ, DBASZ RÓWNIEŻ O ZDROWIE WŁASNEGO SERCA

UCZESTNICZĄC W BIEGU, POMAGASZ INNYM, POMAGAJĄC INNYM POMAGASZ RÓWNIEŻ SOBIE.

Redakcja Bieganie
Redakcja Bieganie.pl