New Balance 1080v12
 
8 sierpnia 2012 Redakcja Bieganie.pl Sport

22. Międzynarodowy Półmaraton PHILIPS – 9.09.2012


Kolejny medal do kolekcji

W 2006 roku w pilskim półmaratonie rozpoczęliśmy umieszczać na medalu wizerunek czołowego polskiego maratończyka w historii polskiej lekkiej atletyki. Pierwszym zawodnikiem na naszym medalu był Zdzisław BOGUSZ. W 2007 roku na medalu był Edward STAWIARZ. W 2008 roku na medalu pilskiego półmaratonu był Michał WÓJCIK.  W 2009 roku na medalu był olimpijczyk z Montrealu w biegu maratońskim Kazimierz ORZEŁ. W 2010 roku na medalu była sylwetka Edwarda ŁĘGOWSKIEGO. W ubiegłym roku był wizerunek maratończyka Ryszarda MARCZAKA.

skarzynskiW tegorocznym półmaratonie na medalu będzie sylwetka kolejnego maratończyka, będzie to Jerzy SKARŻYŃSKI, wice-mistrz Polski w maratonie w 1988 roku, dwukrotny brązowy medalista Mistrzostw Polski w latach 1985 i 1986.  
Startował w biegach maratońskich Auckland, Beppu, Berlin, Duluth, Melbourne, Fukuoka, Wiedeń, Londyn, Moskwa, Hiroshima, Huy, Enschede, Duisburg, Kosice
oraz był reprezentantem Polski na Mistrzostwach Europy, Pucharze Świata i Pucharze  Europy w biegu maratońskim.
Jerzy Skarżyński zaliczany był do czołówki europejskiej biegu maratońskiego.
Reprezentował barwy klubu Gwardii Warszawa i Budowlani Szczecin.
Rekord życiowy tego zawodnika w maratonie 2:11:42 – 3 miejsce w Dębnie 1986 rok.
 
Dla uczestników pilskiego półmaratonu będzie okazja spotkać Pana Jerzego Skarżyńskiego, otrzymać autograf, zrobić wspólne zdjęcie i zamienić z nim kilka słów.

Ponadto Jurek Skarżyński jest autorem wielu ciekawych książek o tematyce maratońskiej oraz udziela cenne porady treningowe dla biegaczy.

Wszystkich, którzy chcą mieć unikalny medal do swojej kolekcji zapraszamy do Piły na 22. Międzynarodowy Półmaraton PHILIPS. Taki medal już się nie powtórzy.

Strona internetowa półmaratonu w Pile: www.pila.halfmarathon.pl
Adres e-mail: info@pila.halfmarathon.pl
 
Każdego roku na naszym medalu będzie wizerunek innego zawodnika lub zawodniczki. W ten sposób chcemy przypomnieć sylwetki i kariery znanych polskich maratończyków. Będzie to unikalna kolekcja medali w historii polskiej lekkiej atletyki.
 
Pozdrawiam

Henryk PASKAL
Dyrektor
Międzynarodowego Półmaratonu w Pile