4 lutego 2011 Redakcja Bieganie.pl Sport

Bieg na Empire State Building, Nowy Jork, 1.02.2011

nyrun 2011

W Nowym Jorku odbył się już 34 bieg na szczyt Empire State Buillding. Uczestnicy jak zwykle wbiegali na 86 piętro pokonując po drodze 1576 stopni.

W tym najbardziej prestiżowym na świecie spośród biegów po schodach z ubiegłorocznej pierwszej dziesiątki Pucharu Świata w Biegach po Schodach wystartowało 8 zawodników. Po raz szósty z rzędu zwyciężył  Thomas Dold, najlepszy obecnie schodobiegacz na świecie. Przed nim dwóch zawodników  w 34-letniej historii tej imprezy zwyciężało 5-krotnie – Amerykanin Al Waquie w latach 1983-87 i posiadacz rekordu trasy (9:33) Australijczyk Paul Crake, którego karierę przerwał tragiczny wypadek na rowerze, w wyniku którego ten biegacz górski (m.in. 16 na MŚ w Innsbrucku, 2002) i zawodowy kolarz grupy Naturino-Sapore Di Mare został sparaliżowany. Dziewiąte miejsce zajął Tomasz Klisz w swoim siódmym starcie w biegu na Empire State Building.

Wśród kobiet zwyciężyła dwukrotna złota medalistka mistrzostw świata w wioślarstwie, w czwórce podwójnej wagi lekkiej Australijka Alice McNamara, która za zwycięstwo w biegu na Eureka Tower w Melbourne została nagrodzona udziałem w biegu na Empire State Building. Pokonała znane ze zwycięstw w biegach po schodach, także i w Empire State Building zawodniczki jak Cristina Bonacina, Cindy Harris i Suzy Walsham.