30 maja 2018 Redakcja Bieganie.pl Sport

Bieg Janosika


1 września w Niedzicy wystartuje charytatywna sztafeta biznesowa górskim szlakiem – Janosik Business Run 2018. 50 pięcioosobowych zespołów zmierzy się z malowniczą, ale i wymagającą trasą poprowadzoną przez tereny polskich gór. Za projekt odpowiada Fundacja Na Ratunek, organizator cyklu biegów górskich UltraJanosik, oraz Fundacja Poland Business Run. Zapisy rozpoczną się 24 maja o godz. 12:00.

Fundacja Poland Business Run co roku organizuje największą w kraju charytatywną sztafetę, która z każdą edycją gromadzi coraz więcej uczestników. Tym razem, dzień przed biegami startującymi jednocześnie w kilku miastach Polski, odbędą się także sztafetowe zawody górskie, Janosik Business Run, jako część większej imprezy biegowej UltraJanosik.

– Od lat tworzymy bieg Poland Business Run i jednocześnie obserwujemy, jak zmienia się bieganie w Polsce. Zauważyliśmy, że biegacze cały czas szukają nowych wyzwań, wrażeń i biegowych doświadczeń, stąd zrodził się pomysł na górską sztafetę charytatywną – mówi Agnieszka Pleti, prezes Fundacji Poland Business Run. – By go zrealizować, podjęliśmy współpracę z doświadczonym organizatorem biegów górskich UltraJanosik, Fundacją Na Ratunek. Dzięki temu do charytatywnych, integracyjnych i biznesowych aspektów znanych z Poland Business Run mogliśmy dodać niepowtarzalny charakter biegów górskich – podkreśla Agnieszka Pleti.

Bieg wystartuje z Niedzicy 1 września, czyli dzień przed startem Poland Business Run 2018. Każdy z zawodników przebiegnie około 10-12 km, pokonując ustalony odcinek trasy. Dystans dla całej drużyny wyniesie więc łącznie 55 km. Start i meta zlokalizowane będą w Niedzicy, a zmiany w sztafecie w wyznaczonych strefach w punktach kontrolnych – w Kacwinie, na przełęczy Łapszanka, przy OSP w Trybszu oraz w Dursztynie.

Nad przebiegiem imprezy będą czuwać organizatorzy UltraJanosika – popularnego ultramaratonu na terenie Tatr polskich i słowackich.

– UltraJanosik to nie jeden bieg, a w zasadzie cały cykl, bo do wyboru jest kilka tras o różnych długościach. Jedną z nich jest dystans 55 km poprowadzony tzw. spiską pętlą. W ramach sztafety Janosik Business Run mamy możliwość rozłożenia tej odległości na 5 zawodników, co jest doskonałą propozycją dla osób, które chcą spróbować swoich sił w biegach górskich – mówi Sławomir Konopka, organizator biegu UltraJanosik.

Sztafeta, podobnie jak impreza Poland Business Run, ma charakter charytatywny – środki zebrane z opłat startowych zostaną przekazane na wsparcie jednego z beneficjentów Fundacji Poland Business Run.

Zapisy do Janosik Business Run 2018 rozpoczną się 24 maja o godz. 12:00, a zakończą 19 sierpnia lub po wyczerpaniu limitu miejsc. Koszt udziału jednego 5-osobowego zespołu to 500 zł netto. Aby zgłosić drużynę do biegu, należy zarejestrować się online: https://polandbusinessrun.pl/member/pl/register/.

Możliwość komentowania została wyłączona.