11 maja 2010 Redakcja Bieganie.pl Sport

Bieg Gringo Trail Running


trailrunning_gringo.jpg

gringo_logo.jpg

Gdynia pokazała górski charakter

Trójmiasto to nie tylko morze, piasek i Neptun, to też góry! Wprawdzie nie wysokie, ale jak na okolicę – najlepsze z możliwych. W niedzielę 9 maja na terenie Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego w Gdyni rozegrano trzecią edycję cyklu biegów Salomon Trail Running – Gringo. Trasa 10km w całości prowadziła po naturalnych nawierzchniach kompleksu leśno-parkowego, i już po 200 metrach zaczynał się pierwszy z wielu podbiegów. W najbardziej stromych fragmentach mniej wytrawni biegacze musieli przechodzić do marszu, a na ostrych zbiegach pilnować, by nie stracić równowagi.

Jak powiedział Rafał Adametz, uczestnik zawodów z zespołu Navigatoria: osobom nie biegającym może się wydawać, że biegnięcie przez 10 kilometrów może być nudne. Nie ma mowy! Bieg przełajowy Gringo był pełen zaskakujących momentów: od zbiegów o nachyleniu rzędu 40 stopni, do drzew leżących w poprzek drogi – na tej imprezie nie było miejsca na maratoński trans! Pomimo bliskości morza dało się poczuć „górską zadyszkę”. Kolejny raz bieg Gringo zostanie przeze mnie zapamiętany jako wymagający, rozgrywany w pięknym terenie, i dobrze zorganizowany.

Kameralny charakter zawodów przyciągnął zupełnych nowicjuszy oraz doświadczonych zawodników. Pudło wśród panów zgarnęli adepci Talexu Borzytuchom z Bytowa, którzy przez dłuższy czas biegli razem i dopiero na ostatniej prostej wywalczyli swoje pozycje. Wśród pań tryumfowała Renata Walendziak, swego czasu reprezentantka kraju w biegach średnich, była mistrzyni i rekordzistka Polski w maratonie – 2h 32min. Po biegu zdradziła nam, że mieszka i biega w okolicy od lat, jest trenerką WKS Flota Gdynia, a była zdziwiona i zaskoczona, jak duże przewyższenia można zrobić w okolicznych lasach na tak niedługiej trasie.

GringoSTR 096 79 210 new

Na stronie www.TrailRunning.pl pojawiły się już nowe galerie zdjęć. Na kolejne biegi w cyklu Salomona zapraszamy 22 maja do Poznania i 13 czerwca pod Warszawę, a od 23 czerwca (Bieg na Żar) zaczynamy sezon prawdziwych biegów górskich! Na szczególną uwagę powinien zasłużyć Maraton Gór Stołowych (10 lipca), który z dystansem około 42 km i przewyższeniem ponad 2500 metrów będzie prawdopodobnie najtrudniejszym maratonem w Polsce!

Zwycięzcy Gringo Trail Running

1. Renata Walendziak – WKS FLOTA (Gdynia)
2. Aleksandra Moszyńska – NAVIGATORIA (Rębiechowo)
3. Joanna Petaszko – MARATONYPOLSKIE.PL TEAM (Mrągowo)

1. Tadeusz Zblewski – TALEX BORZYTUCHOM (Bytów)
2. Michał Rolbiecki – TALEX BORZYTUCHOM (Bytów)
3. Łukasz Wirkus – TALEX BORZYTUCHOM (Lipinica)

***

Już 9 maja 2010 w Gdyni zapraszamy na jedyny w północnej Polsce bieg z cyklu Salomona – GRINGO TRAIL RUNNING.

Areną zmagań amatorów biegania w terenie będą morenowe wzgórza otaczające Gdynię – miasto, gdzie nowoczesne centrum jest na wyciągnięcie ręki od terenów wprost idealnych dla uprawiania sportów outdoorowych – w tym biegów trailowych.

Na uczestników czeka 10 km urozmaiconej, malowniczej trasy poprowadzonej w pięknych, pagórkowatych lasach. Wyniki z tej trasy liczą się do ogólnej klasyfikacji cyklu.

Dodatkowo, dla tych, którzy są nastawieni bardziej rekreacyjnie i chcą potraktować bieg jako okazję do wypoczynku na łonie przyrody, przewidujemy krótszą trasę (3,7 km) o niewielkiej trudności.

Podstawowe informacje:

• Start biegu: sobota , 17.04.2010, godz. 10.00.
• Baza zawodów: Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 2, ul. Wolności 22b, Gdynia
• Szczegóły organizacyjne będą podawane na bieżąco na stronie: www.gringo.pl
• Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody – dla pierwszych trójek w kat. M i K nagrody rzeczowe w formie bonów o łącznej wartości min. 3.000 zł, losowanie nagród rzeczowych wśród wszystkich startujących (m.in. monitor pracy serca firmy Suunto)
• Wpisowe 15 zł płatne przed startem przy rejestracji, dla osób, które zarejestrują się wcześniej mailowo i dokonają wpłaty na konto – 10zł

Zapraszamy szczególnie gorąco reprezentacje szkół, uczelni czy klubów – przewidziane zniżki we wpisowym.

gringo_start.jpg

Zapraszamy do Gdyni !

Możliwość komentowania została wyłączona.