11 maja 2010 Redakcja Bieganie.pl Lifestyle

Ścieżki Biegowe – News’y


13.05.2010
Zapraszamy szalenie serdecznie na biegowe spotkanie z gwiazdą polskich biegów długich Adamem Draczyńskim. Spotykamy się z nim już w czwartek 13 maja o godz. 18.00 na warszawskiej ścieżce biegowej Park Skaryszewski!

adam draczynski2

Adam to niezwykle sympatyczny biegacz, który ma na swoim koncie świetne wyniki na dystansach od 1500 m do 42,195 km. Ale właśnie w maratonie osiągnął swoje największe sukcesy – zostając 2 lata temu Mistrzem Świata Wojskowych , a w tym roku uzyskując kwalifikację na sierpniowe Mistrzostwa Europy w Barcelonie.

Jego wynik uzyskany kilka tygodni temu podczas maratonu w Wiedniu – 2.10.49 to jeden z najlepszych obecnie czasów "nabieganych" przez Europejczyków. Przygotujcie aparaty fotograficzne i kartki na autografy. W Parku Skaryszewskim oprócz wspólnego biegania (w bardzo spokojnym jak na Adama tempie…) będziecie mogli dowiedzieć się, jak wygląda trening maratoński, gdzie najlepiej szlifować swoją formę przed startami  i w jaki sposób poradzić sobie psychicznie z dystansem maratońskim. Spytajcie koniecznie o Kenię, w której Adam przygotowywał się w tym roku do startów (na zdj. poniżej pokonuje kilometry ku uciesze czarnoskórej widowni…).

Zapraszamy wszystkich na trening z mistrzem. Spotykamy się tradycyjnie, zgodnie z terminarzem zajęć zamieszczonym w Dziale "Gdzie biegamy?", w Parku Skaryszewskim (wejście od strony Ronda Waszyngtona) o godzinie 18.00.

16.05.2010
W najbliższą niedzielę 16 maja odbędzie się pojedynek wszechczasów, pojedynek, o którym będzie się mówić jeszcze długo, pojedynek, który rozgrzeje do czerwoności cały Kraków. Wioślarze zmierzą się z biegaczami z krakowskich ścieżek biegowych. Miejsce spotkania: zakole Wisły pod Wawelem, godzina 11.00.

Untitled 36

Dariusz Kaczmarski, koordynator krakowskich ścieżek biegowych zaprasza, jednocześnie budując morale grupy Mastersów:

"W niedzielę członkowie reprezentacji Polski w wioślarstwie, ósemka Cambridge i Oxford wyzywają na pojedynek biegaczy AZS-AWF Kraków Masters. Oni na wiosłach, a my na nogach. Tego pojedynku nie możemy zignorować! Nie możemy też pozwolić by 8-ka w w dziurawej łódce, z jakimś " chudzielcem na sterze" do tego na na wiosłach… – szybciej pokonała dystans 1 KM – i to na oczach Wawelskiego Smoka!!!
Jak to będzie wyglądać? Oni na wodzie, a my na Bulwarach Wisły. Nie drżyjcie – prędkości rozwijane przez wioślarskie osady są podobne do naszych w bieganiu, a więc mamy realną szanse na zwycięstwo."

Krakowskie ścieżki biegowe wystawiają do walki co najmniej 4 teamy (3 męskie + 1 kobiecy) pod szyldem AZS-AWF Masters. W związku z potrzebą unifikacji strojów biegowych, szef Darek prosi: "W zależności od zespołu, należy zabrać koszulki białe Masters lub niebieskie Cracovia Maraton lub żółte Run Warsaw lub czerwone Human Race, oraz czapeczki czarne lub białe lub niebieskie. Jeśli wszyscy to zrobią – to będziemy ubrani jak spod igły. Liczę na Was!"

Po zawodach odbędzie się również dla wszystkich – zawodników i kibiców rodzinny. Projekt jest niesamowity. Zabawa też powinna być świetna…

Więcej szczegółów tego niecodziennego przedsięwzięcia wioślarsko-biegowego przekażą Wam bezpośrednio trenerzy krakowskich ścieżek biegowych. Informacje znajdują się także na stronie forum krakowskich Mastersów.

Wszystkie informacje o ogólnopolskim programie Ścieżek Biegowych znajdują się na stronie www.sciezki-biegowe.pl.