8 sierpnia 2013 Redakcja Bieganie.pl Sport

Alfabet Krystiana Zalewskiego


Dwa tygodnie temu wyjechał z Torunia bogatszy o dwa medale Mistrzostw Polski. W piątek wywalczył srebrny medal na koronnym dystansie (3000 m z przeszkodami), a w ostatnim dniu Mistrzostw zajął drugą lokatę w biegu na 5000 m. Drugie „srebro” ceni sobie szczególnie, gdyż był to jego pierwszy medal na tym dystansie w kategorii seniorów. Miłośnik literatury i dobrego kina w drodze do Szklarskiej Poręby delektował się otrzymanymi w Toruniu piernikami. 

Zalewski

Poznajcie Krystiana Zalewskiego, jednego z nielicznych lekkoatletów posiadających stronę internetową – oczywiście zachęcamy do częstych odwiedzin (krystianzalewski.pl). Krystian bardzo poważnie podchodzi do promocji, dzięki czemu możemy na bieżąco śledzić przebieg jego kariery, a czasami poznać także tajniki życia prywatnego.
ALEKSANDRA – Chałubek, moja partnerka w życiu prywatnym, przyjaciółka, najwierniejszy kibic, osoba, na którą zawsze mogę liczyć. Bardzo wyrozumiała w związku z moimi ciągłymi wyjazdami, ale to pewnie przez to, że również trenuje.
BRZOZA K. BYDGOSZCZY – miejscowość położona przy Puszczy Bydgoskiej, gdzie przygotowywałem się do startu w 40. Mistrzostwach Świata w biegach przełajowych. Dobrze wspominam również swój udział w Biegu Sylwestrowym w tej miejscowości. Panowała tam świetna atmosfera. Mam nadzieję, że będę miał okazję jeszcze tam wrócić.
COELHO PAULO – „Jeśli wierzysz w zwycięstwo, zwycięstwo uwierzy w Ciebie” – z książki pt. „Zwycięzca jest sam”. Dla mnie jeden z lepszych pisarzy, który wydał wiele świetnych książek.
DRAWSKO POMORSKIE – tam się urodziłem, a przez 16 lat mieszkałem na pojezierzu drawskim w Złocieńcu. 
EUFORIA – radość z życia, z biegania, a także z codziennych małych rzeczy.
FANTAZJA – najlepsza kawiarnia w Szklarskiej Porębie.
GOLENIÓW – aktualnie moje miejsce na Ziemi. Tu mieszkam, trenuję, odpoczywam – żyję.

Krystian

HONOR – jest to postawa, która charakteryzuje się poczuciem własnej wartości i wiary w wyznawane zasady.
IGRZYSKA OLIMPIJSKIE – Rio de Janeiro, cel na 2016 rok. Do minimum na Londyn zabrakło mi 2,4 sekundy – szkoda, ale tak w sporcie bywa.
JACEK KOSTRZEBA – zawsze mi powtarzał: „Razem wygrywamy, razem też przegrywamy”. Jest przy mnie kiedy wygrywam i wspiera, kiedy przegrywam. Nie jest dla mnie tylko trenerem, to przyjaciel, który zawsze jest. Dzięki niemu tak wiele osiągnąłem i ciągle pnę się w górę. 
KLUB – są tylko dwa. Pierwszy, gdzie zaczynałem swoją przygodę – „Junior” Złocieniec i UKS „BARNIM” Goleniów, w którym kontynuuję  karierę.
LEKKOATLETYKA – To królowa wszystkich sportów. Żałuję, że jest tak mało promowana przez polskie media.
MOSKWA – 14. Mistrzostwa Świata 2013 / Igrzyska Olimpijskie w 1980 roku i  złoty medal Bronisława Malinowskiego na 3000 m z przeszkodami!
NAUKA – Wydział Kultury Fizycznej i Promocji Zdrowia w Szczecinie

K.Zalewski

ODKRYWCY – grupa dzieci z Przedszkola nr 4 w Goleniowie, którzy są jednocześnie moimi kibicami.
PRZESZKODY – Mamy wspaniałą historię w tej konkurencji: Zdzisław Krzyszkowiak, Jerzy Chromik, Bronisław Malinowski, Bogusław Mamiński i wielu innych znakomitych przeszkodowców. Ja chciałbym wpisać się w tę historię jako Krystian Zalewski.
REKORDY – są różne: Świata, Europy, Polski, osobiste. Moim celem jest dążenie do tego, aby moje wyniki były na najwyższym światowym poziomie. 
STRONA INTERNETOWAwww.krystianzalewski.pl  
TORUŃ – piękne miasto. Kojarzy mi się z dwiema imprezami sportowymi: Mistrzostwami Polski Juniorów w 2008 roku, gdzie wywalczyłem dwa tytuły mistrza Polski na 3000 m z przeszkodami i 5000 m oraz z tegorocznymi 89. Mistrzostwami Polski Seniorów i dwoma srebrnymi medalami na tych samych dystansach.
ULICA – dla wielu to sposób na zarobienie pieniędzy. Na dzień dzisiejszy nie biegam wielu biegów ulicznych, są to dwa, trzy biegi w roku, które traktujemy z trenerem kontrolnie, aby sprawdzić moją dyspozycję. Jednym z tych biegów jest oczywiście Bieg Niepodległości na 10 km w Goleniowie, który w tym roku odbędzie się po raz 25.
WALKA – lubię rywalizować, nigdy nie odpuszczam, zawsze walczę do końca. Staram się dać z siebie jak najwięcej, nie ważne, czy to na treningu, na zawodach, czy w życiu codziennym.
ZAINTERESOWANIA – są szerokie: sporo czytam, lubię dobre kino, ale zdecydowanie moją pasją jest sport – na czele z lekką atletyką. 

Możliwość komentowania została wyłączona.