dfb
15 czerwca 2023 Natalia Tomasiak Biegi Górskie

5 powodów, dla których warto wystartować w Dolnośląskim Festiwalu Biegów Górskich


Dolnośląski Festiwal Biegów Górskich 2023 rusza już niebawem! Przez 4 lipcowe dni – od 13 do 16 lipca, najlepsi biegacze będą zmagać się na przepięknych trasach wokół Lądka-Zdroju oraz innych miejsc malowniczej Ziemi Kłodzkiej. Jeśli wciąż się wahasz, czy umieścić swoje nazwisko na liście startowej, to poniżej opisujemy 5 powodów, które powinny Cię do tego przekonać.

Powód 1. Aż 9 tras do wyboru!

Tegoroczny DFBG to aż 9 biegów o różnych dystansach i stopniach trudności. Niezależnie od poziomu Twojego zaawansowania znajdziesz tu trasę, której pokonanie dostarczy Ci satysfakcji i emocji!

  • Na fanów ultra biegania czekają cztery trasy: 7 Szczytów (240 km), Super Trail (130 km), K-B-L (110 km) oraz Ultra Trail (68 km).
  • Nie zabraknie też wyzwań dla maratończyków – organizatorzy przygotowali dla nich trzy trasy: Złoty Maraton (45 km), Golden Mountains Trail (33 km) i Złoty Półmaraton (21 km).
  • Z kolei amatorzy krótszych dystansów dostaną szansę sprawdzenia się w trakcie dwóch biegów: Nocnego Trailu (15 km) i Trojak Trailu (10 km).

Powód 2. Biegowe atrakcje dla dzieci!

Podczas gdy rodzic będzie walczyć z czasem i własnymi słabościami, druga połówka może dać młodszemu pokoleniu dzieci szansę wystartowania w zawodach przygotowanych specjalnie z myślą o nich! Bieg dla dzieci to cztery dystanse dla czterech kategorii wiekowych, a na mecie na każdego uczestnika będzie czekał medal! Nie ma lepszego sposobu, by zaszczepić w najmłodszych pasję do biegania.

PDS 20220714 0104

Powód 3. Piękne okoliczności przyrody!

Jak co roku, trasy tegorocznej edycji Dolnośląskiego Festiwalu Biegów Górskich poprowadzą przez najpiękniejsze zakątki Ziemi Kłodzkiej: Góry Stołowe, Góry Bystrzyckie, Góry Bialskie, Góry Złote oraz Masyw Śnieżnika. Zawodnicy odwiedzą między innymi Błędne Skały, Szczeliniec Wielki, Śnieżnik, a także bajkową – i wciąż nieodkrytą – Puszczę Śnieżnej Białki.

Powód 4. Szansa na ściganie się z najlepszymi na świecie!

Dolnośląski Festiwal Biegów Górskich jest częścią cyklu zawodów Golden Trail National Series. Zwycięzcy cyklu dołączą do elity, która będzie się ścigać w Wielkim Finale Golden Trail Series – 19 października we Włoszech w ramach Il Golfo Dell Isola Trail Race.

Powód 5. Wspaniała atmosfera!

DFBG co roku przyciąga najlepszych i najambitniejszych zawodników z Polski i innych krajów Europy. To nie tylko szansa, żeby sprawdzić się w walce z elitą biegaczy, ale również wymienić doświadczenia i nawiązać nowe znajomości.

PDS 20220714 0255

Sportowa gorączka, która na tych kilka dni ogarnia Lądek-Zdrój, udziela się także amatorom! Dla wielu z nich udział w DFBG był wydarzeniem, które na zawsze zmieniło ich życie i sprawiło, że biegi górskie połączyły się z ich DNA.

Nie dziwi więc, że wielu biegaczy bierze udział w Dolnośląskim Festiwalu Biegów Górskich właśnie po to, żeby zaznać tej niesamowitej atmosfery i poczuć się wyjątkowo. Bo choć bieganie to bardzo indywidualny sport, to jednak miło jest poczuć, że jest się częścią czegoś większego!

Więcej informacji o tegorocznej edycji Dolnośląskiego Festiwalu Biegów Górskich znajdziecie tu: http://dfbg.pl/. Zapisy wciąż otwarte. Do zobaczenia w Lądku-Zdroju!

Możliwość komentowania została wyłączona.

natalia
Natalia Tomasiak

Pasjonatka gór, biegów górskich, miłośniczka ski-touringu. Od 2016 roku zawodniczka Salomon Team. Startowała w licznych zawodach biegów górskich oraz skyrunningowych w Polsce i za granicą. Aktualnie trenująca i pracująca mama, której pasję i treningi biegowe możecie śledzić na jej profilu na instagramie