16 maja 2013 Redakcja Bieganie.pl Sport

2000 tysiące zgłoszeń do Krakow Business Run


Zaledwie w tydzień od otwarcia zapisów do Krakow Business Run 2013 zgłosiło się 2000 biegaczy, czyli 400 pięcioosobowych drużyn. To limit wyznaczony przez organizatorów imprezy, która odbędzie się w Krakowie 15 września. Dochód z niej zostanie przeznaczony na zakup protez nóg dla Agnieszki, podopiecznej Fundacji Jaśka Meli Poza horyzonty.

2012 09 KBR trailer.Still012

Osiem dni po otwarciu rejestracji do charytatywnego biegu biznesowego Krakow Business Run udało się wypełnić wcześniej zapowiedziany limit zgłoszeń – 2000 biegaczy, czyli 400 pięcioosobowych zespołów. Jednocześnie została otwarta lista drużyn rezerwowych sztafety.
Krakow Business Run to impreza sportowa, która oprócz doskonałej zabawy, fantastycznych możliwości teambulidingu i satysfakcji z przebiegniętych kilometrów, daje uczestnikom i firmom poczucie udziału w realizacji nadrzędnego celu charytatywnego. Tym celem jest wyraźna pomoc młodej dziewczynie, która od urodzenia marzy o tym, by móc chodzić. To wszystko sprawia, że Krakow Business Run jest tak popularnym, chociaż jeszcze bardzo młodym wydarzeniem” – mówi Przemysław Berendt VP Marketing, z firmy Luxoft, współorganizator biegu.

Celem Krakow Business Run 2013 jest zakup aż dwóch protez dla podopiecznej Fundacji Jaśka Meli Poza Horyzonty. W tym roku beneficjentką imprezy jest 25-letnia dziewczyna, Agnieszka Harasim, która urodziła się bez nóg. Każda z dwóch potrzebnych jej protez to koszt kilkudziesięciu tysięcy złotych. Mimo oficjalnego zakończenia rejestracji każdy nadal może pomóc Agnieszce. Na stronie www.krakowbusinessrun.pl została uruchomiona już akcja dobrowolnej zbiórki dodatkowych środków na jej cel. Za pośrednictwem wybranej drużyny każdy może wpłacić pieniądze, które trafią bezpośrednio na konto Fundacji. 

2012 09 KBR trailer.Still017

W ubiegłym roku udało nam się zebrać pieniądze na bardzo dobrej jakości protezę nogi dla Justyny Topa. W tym roku wyznaczyliśmy sobie podwójnie trudne zadanie. Na pewno nie każdy kto osobiście nie zetknął się z tym problemem wie, że proteza, protezie nie jest równa. Te dobrej jakości produkty mogą naszym podopiecznym umożliwić poruszanie się niemal jak prawdziwe kończyny – łącznie z wchodzeniem po schodach, chodzeniem po nierównym terenie, czy choćby bieganiem. Co najważniejsze, proteza pozwoli jej także aktywnie uczestniczyć we wszystkich zajęciach na zawieszonych studiach dziennych. Dlatego im większą dodatkową kwotę uda się nam zebrać, tym lepszej jakości protezy zakupimy dla Agnieszki. Pomogą jej one sprawniej się poruszać, będą trwalsze i dłużej będą jej służyły – mówi Agnieszka Pleti, Dyrektor Fundacji Jaśka Meli Poza Horyzonty.
Krakow Business Run wystartuje 15 września 2013. Trasa sztafety jak przed rokiem została wyznaczona wokół krakowskich Plant, a dystans jaki musi przebiec każdy zawodnik z pięcioosobowej drużyny wynosi 3 kilometry i 800 metrów. Łącznie drużyna przebiegnie 19 km. Start i meta biegu będą znajdowały się na płycie Rynku Głównego. 

Dystans przewidziany dla każdego uczestnika Krakow Business Run można przebiec szybko lub wolno, albo po prostu przejść, jednak tych, którzy lepiej chcą przygotować się do jego pokonania organizatorzy biegu zapraszają na sesje bezpłatnych treningów. Rozpoczęły się one również 6 maja, a szczegółowe informacje na ich temat można znaleźć na: http://krakowbusinessrun.pl/pl/a/treningi. W indywidualnych treningach pomocna będzie też aplikacja mobilna do pobrania ze strony www biegu.

Organizatorzy Krakow Business Run to: Fundacja Jaśka Meli Poza Horyzonty, Radisson Blu Hotel Kraków, UBS Service Centre (Poland) sp. z o.o., Luxoft Poland Sp. z o.o., Gmina Miejska Kraków reprezentowana przez Zarząd Infrastruktury Sportowej w Krakowie.