1MILA
7 września 2021 Redakcja Bieganie.pl Sport

1MILA Warszawa już w sobotę! Stań na starcie z Olimpijczykami!


To już ostatnie chwile, żeby zapisać się na 1MILĘ – mityng lekki i atletyczny. Już 11 września na warszawskim AWFie przy ul. Marymonckiej 34, każdy amator biegania będzie mógł poczuć klimat stadionowej bieżni i spotkać się z Olimpijczykami! Tylko do wtorku (7.09) można zapisać się na imprezę z gwarancją imiennego numeru startowego!

W tym roku na mityngu 1MILI do wyboru są aż cztery konkurencje: Lekka Piątka (5km), 1 Mila (1609m – w randze Amatorskich Mistrzostw Polski w biegu na milę), Sztafety 4x400m oraz bezpłatne Kinder Joy of moving Biegi Dzieci (100m, 400m i 800m). Każdy będzie mógł poczuć się jak na prawdziwym mityngu lekkoatletycznym. Zawodnicy otrzymają imienne numery startowe, będą wyczytywani na start i pobiegną w blasku stadionowych jupiterów. Oprawę dopełnią: profesjonalny komentarz sportowy i stadionowy doping. Na mecie każdy uczestnik zawodów zostanie uhonorowany pamiątkowym medalem.

1MILA

Stań na starcie z Olimpijczykami!

1MILA to także niezwykła okazja do spotkania i pobiegania z profesjonalnymi sportowcami! Swój udział zapowiedzieli Ambasadorowie 1MILI: Marcin Lewandowski i Bartosz Olszewski (WarszawskiBiegacz.pl). Pobiegną także inni wybitni sportowcy, m.in. Agnieszka Kobus-Zawojska, Sofia Ennaoui, Łukasz Kadziewicz, Paweł Wiesiołek czy Jakub Wawrzyniak. Z Marcinem i Bartkiem będzie można się spotkać i porozmawiać podczas „Milowej Akademii Biegowej Totalizatora Sportowego”, czyli cyklu spotkań z ekspertami i gwiazdami sportu, które będą się odbywać przez cały czas trwania imprezy.

Piątka lekka i domierzona

Dla osób, które wolą biegi długodystansowe od mili, przygotowaliśmy Lekką Piątkę. Trasa została wytyczona przez zielony kampus AWF-u. Po wybiegnięciu ze stadionu, zawodnicy będą mieli do pokonania 2 pętle. O prawidłowy dystans zadbał sędzia PZLA p. Jarosław Żórawski. Start o godzinie 9:00, czyli idealnej porze dla rannych ptaszków. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, aby po porannej zaprawie, stawić się również na starcie 1 Mili (pierwsze serie pobiegną o godzinie 14:00).

1mila

Pobiegnij i pomóż!

Bardzo ważny jest też charytatywny wymiar zawodów. Pakiet startowy można kupić w wariancie z cegiełką w całości przeznaczaną na wsparcie Programu Stypendialnego „WYBIEGAJ w PRZYSZŁOŚĆ” Fundacji Zdrowy Ruch. Program pomaga młodym, zdolnym sportowcom w trudnej sytuacji materialnej.

1MILA to wydarzenie całodzienne. Poza konkurencjami biegowymi, dla biegaczy i kibiców przygotowane będą liczne atrakcje. Obok stadionu stanie strefa expo, foodtrucki, Mobilne Muzeum Totalizatora Sportowego i sportowe miasteczko dla dzieci Kinder Joy of moving. Przez cały czas trwania imprezy będzie działać także Milowa Akademia Biegowa Totalizatora Sportowego, a rozmowy z gwiazdami i ekspertami będą poprzeplatane licznymi konkursami z nagrodami!

Zapisy trwają do wtorku 7.09!

Zapisy i więcej o informacji o imprezie: www.1mila.pl

Możliwość komentowania została wyłączona.