1 mila
16 sierpnia 2022 Redakcja Bieganie.pl Sport

1MILA – jedyna taka impreza w Poznaniu!


Znacie 1MILĘ? To jedyny taka impreza biegowa dla amatorów! Każdy może poczuć się na 1MILI,
jak uczestnik profesjonalnego mityngu lekkoatletycznego, choć wcale nie trzeba biegać jak zawodowiec!  Stadion, doping kibiców, komentarz na żywo Tomasza Smokowskiego i cztery konkurencje biegowe do wyboru. A do tego mnóstwo sportowych atrakcji dla rodzin, strefa relaksu i możliwość spotkania gwiazd sportu, m.in. Marcina Lewandowskiego. Wybierzcie dystans dla siebie i poczujcie magię biegania na stadionie!

Już 25 września na stadionie POSiR Golęcin odbędzie się „1MILA – mityng lekki i atletyczny”. W tym roku będzie można wystartować w aż czterech konkurencjach! Poza biegiem głównym na 1 Milę (1609m – w randze Amatorskich Mistrzostw Poznania w biegu na milę), rywalizować będzie można również drużynowo w Sztafetach 4x400m oraz w Lekkiej Piątce, czyli wyjątkowym biegu na 5km, poprowadzonym na sprzyjającej życiówkom trasie – częściowo na stadionie, a częściowo po zielonej pętli wokół Jeziora Rusałka. Z kolei najmłodsi biegacze będą mogli wystartować w bezpłatnych Biegach Dzieci (100m, 400m i 800m).

1 mila
(c) Wszelkie prawa zastrzezone, www.sportografia.pl; www.1mila.pl

Dzięki wsparciu Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz Biura Sportu Miasta Poznań możemy z roku na rok rozwijać naszą poznańską edycję imprezy – mówi Ada Smokowska, Dyrektorka 1MILI. – W tym sezonie przygotowujemy dla uczestników sporo nowości: nową, jeszcze piękniejszą i jeszcze szybszą trasę Lekkiej Piątki (5km), wielkie miasteczko aktywności dla dzieci Pho3nix Kids Zone, spotkania z ekspertami i gwiazdami sportu, pyszną strefę Żabki oraz specjalną strefę relaksu po biegu, z sesjami rozciągania dla zawodników. Poznań to wyjątkowo rozbiegane miasto! Spodziewamy się ok. 2000 uczestników  – szacuje  Smokowska.

Start w 1MILI jest rzeczywiście wyjątkowym przeżyciem. Każdy zawodnik otrzymuje imienny numer startowy, jest imiennie wyczytywany na start, a podczas biegu towarzyszy mu profesjonalny komentarz sportowy i stadionowy doping. Na mecie każdy uczestnik zawodów dekorowany jest pamiątkowym medalem.

Spotkaj Marcina Lewandowskiego

 – Po zakończeniu mojej zawodowej kariery sportowej, z jeszcze większą uwagą śledzę amatorskie bieganie. Przyznam, że jestem pod ogromnym wrażeniem rozwoju mityngu 1MILI, który z roku na rok przyciąga coraz więcej uczestników oraz kibiców. Cieszę się, że Polacy pokochali bieganie na stadionie. Nie ma imprezy, która lepiej niż 1MILA oddaje magię biegania na bieżni! – mówi Marcin Lewandowski, najbardziej utytułowany polski średniodystansowiec, rekordzista Polski na 1 milę
i  ambasador 1MILI. Lewandowski będzie obecny przez cały czas trwania mityngu. Będzie można się z nim spotkać, porozmawiać, wziąć autograf, a nawet razem potrenować! Marcin będzie także starterem serii biegów na 1 Milę.

1 Mila Marcin Lewandowski
(c) Wszelkie prawa zastrzezone, www.sportografia.pl; www.1mila.pl

Pobiegnij i pomóż!

Pakiety startowe na 1Milę można kupić wraz z cegiełką charytatywną, wspierając tym samym Program Stypendialny „WYBIEGAJ w PRZYSZŁOŚĆ” Fundacji Zdrowy Ruch, który pomagamłodym, zdolnym sportowcom w trudnej sytuacji materialnej. Dodatkowo 1 zł z każdego pakietu startowego przekazywane jest na pomoc humanitarną mieszkańcom Ukrainy.

Więcej informacji o imprezie:  https://1mila.pl/poznan/

Bezpośredni link do zapisów: https://zapisy.sts-timing.pl/826/

Możliwość komentowania została wyłączona.