10 lutego 2016 Redakcja Bieganie.pl Sport

12 czerwca startuje 5150 Warsaw Triathlon


Warszawa będzie miała swój triathlon. 12 czerwca odbędzie się pierwsza edycja zawodów 5150 Warsaw Triathlon zaliczanego do prestiżowego cyklu 5150 Triathlon Series. Zapisy do zawodów ruszają już w poniedziałek (15 lutego), a my już teraz przedstawiamy kilka szczegółów związanych z imprezą.

5150 Warsaw Triathlon będzie drugą w Polsce imprezą organizowaną na licencji World Triathlon Corporation, czyli organizatora legendarnych zawodów IRONMAN. Od 2015 roku gospodarzem zawodów na licencji IRONMAN jest Gdynia, której organizatorem – podobnie jak zawodów w Warszawie – jest agencja Sport Evolution.

drelich im– Cieszymy się, że stolica Polski pojawia się na mapie miast, w których organizowane są międzynarodowe zawody triathlonowe. W zawodach World Triathlon Corporation bierze co roku udział ponad 300 tysięcy ludzi. Dla Warszawy będzie to ogromna promocja – mówi Michał Drelich, dyrektor zawodów (na zdjęciu z prawej).

5150 Triathlon Series to cykl zawodów triathlonowych na dystansie olimpijskim, czyli takim, w którym uczestnicy muszą przepłynąć 1,5 km, następnie przejechać 40 km na rowerze, a na koniec przebiec 10 km. 

Skąd w nazwie zawodów 5150? Na to pytanie odpowiada Thomas Veje Olsen z World Triathlon Corporation, który był obecny na konferencji prasowej zapowiadającej nowe zawody:

5150 w nazwie odpowiada dystansowi, który muszą w sumie pokonać uczestnicy imprezy, czyli 51,5 km. Jest to 1,5 km pływania, później 40 km jazdy na rowerze w formule bez draftingu i na koniec 10 km biegu – mówi Olsen. – Mam nadzieję, że Warszawa będzie benchmarkiem dla całej serii 5150 Triathlon Series.

Trasa zawodów

Uczestnicy 5150 Warsaw Triathlon rywalizację rozpoczną w Zalewie Zegrzyńskim. Stamtąd uczestnicy zawodów dojadą rowerami do centrum Warszawy. Na Placu Teatralnym powstanie tzw. IRONMAN Village, gdzie zlokalizowana będzie również meta zawodów oraz druga strefa zmian. Trasa biegowa poprowadzona będzie m.in. Krakowskim Przedmieściem i ulicą Karową. 

Start do pływania nastąpi z linii brzegowej plaży ośrodka Rewita WDW Rynia. Uczestnicy do pokonania będą mieli 1 pętle po prostokącie w Zalewie Zegrzyńskim.

plywanie

Początek trasy rowerowej będzie miał miejsce na parkingu ośrodka „Rewita WDW Rynia”, natomiast jej koniec zlokalizowany będzie na ul. Senatorskiej w Warszawie naprzeciwko Teatru Wielkiego. 

rower

Bieg rozegrany będzie na dwóch 5 kilometrowych pętlach. Początek pętli rozpoczyna się bezpośrednio po Strefie zmian na ul. Senatorskiej.  Trasa wytyczona w centrum miasta w najpiękniejszej części Warszawy przebiegająca między innymi przez Krakowskie Przedmieście , koło Pałacu  Prezydenckiego, Plac Teatralny ul. Królewską.

trasa biegowa

Uczestnicy na pokonanie całej trasy triathlonu będą mieli 4 godziny przy czym limit czasu ukończenia pływania i jazdy rowerem wynosi 2 godziny, 45 minut. 

Zgłoszenia i opłata startowa

W czerwcowych zawodach będzie mogło wziąć udział maksymalnie 1500 osób, ponieważ tyle wynosi limit miejsc. Początek zapisów zaplanowano na poniedziałek, 15 lutego. 

Udział w zawodach kosztuje 75 Euro dla pierwszych 500 osób i 100 Euro dla 1000 kolejnych osób. 

Zgłoszenia do 5150 Warsaw Triathlon przyjmowane będą poprzez formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie internetowej www.5150warsaw.com i potrwają do 31 maja 2016 r. (o ile wcześniej nie zostanie wyczerpany limit miejsc).

Niewykluczone, że w warszawskiej imprezie wystartują znani ambasadorzy triathlonu w Polsce: Iwona Guzowska, Maciej Dowbór oraz aktorzy Marcin Dorociński, Piotr Nowak czy Waldemar Błaszczyk.

Więcej informacji o imprezie: http://5150warsaw.com/

Możliwość komentowania została wyłączona.