10 lutego 2016 Redakcja Bieganie.pl Sprzęt

Run on Impulse – ASICS fuzeX™ [KONKURS]


Odrzuć na bok dotychczasowe nawyki oraz przyzwyczajenia i po prostu daj ponieść się chwili. Niemal dwa miesiące po prezentacji bezkompromisowego MetaRun, Instytut Sportu w Kobe opuszcza kolejne dziecko ASICS – model fuzeX™. Nowy produkt to mieszanka innowacyjnych rozwiązań z niebanalnym wyglądem. Czy jesteś gotów, by od dziś biegać pod wpływem impulsu?

Bieganie.pl przygotowało dla czytelników konkurs, w którym do wygrania są najnowsze buty ASICS. Szczegóły na dole artykułu.


ASICS fuzeX™ jest zupełnie nowym członkiem szerokiej, mającej bogate tradycje rodziny ASICS. Jest to produkt, który w założeniu ma być nie tylko kolejnym butem biegowym, ale przede wszystkim multisportowym partnerem treningowym. Głównym odbiorcą nowego modelu japońskiego producenta mają być młodzi ludzie, dla których pochłanianie kolejnych kilometrów ma być równie istotne, co dbanie o swoją sylwetkę np. na siłowni. Dodatkowo fuzeX™ stawia sobie jasny cel – swoim oryginalnym designem chce dogonić ukryte w nim technologie. 

Najważniejsza nowinką nowego produktu od ASICS jest fuzeGEL™. Innowacyjna technologia opiera się bezpośrednim połączeniu GEL™ z pianką SOLYTE®. Skutkiem tego rozwiązania jest perfekcyjny balans, pomiędzy równomiernie rozłożoną amortyzacją, a lekkością butów.
fuzeGEL™ zapewnia więc niesamowite uczucie miękkości i gwarantuje nieustanną chęć sprawdzania, co dzieje się za kolejnym zakrętem. Podeszwa fuzeX™ dzięki licznym nacięciom zapewnia pełny kontakt z podłożem, a jej elastyczność gwarantuje dynamiczny krok oraz bardzo płynne przetaczanie. Sprawdzony system Guidance Line® przy okazji każdego kroku, prowadzi stopę po jej naturalnym torze. O pewny, stabilny i bezpieczny bieg dba trudnościeralna guma węglowa AHAR®+.
FuzeX poziom
Cholewka buta nie pozostaje dłużna podeszwie. Jej wąska struktura idealnie oplata stopę w bocznych strefach za sprawą specjalnej konstrukcji logotypu oraz dodatkowych pasków wokół. W przodostopiu zastosowano elastyczny i bardzo przyjemny w dotyku Molded Mesh. Jego bezszwowy materiał zapewnia komfort nawet w trakcie bardzo długich treningów, jednocześnie minimalizując ryzyko obtarć. O bezpieczeństwo w trakcie zmagań w miejskiej dżungli zadba dostarczony przez 3M odblask umieszczony na pięcie.
Asics fuzeX™ to buty, których naturalnym środowiskiem będą miejskie ulice. Jeśli lubisz korzystać z produktów równie efektownych, co efektywnych, nie możesz… przebiec obok nich obojętnie!

Ciężar: ok. 300g (rozmiar męski), 245g (rozmiar damski)
Drop: 8mm
W tym samym czasie swoją premierę miał również model fuzeX™ Lyte. Dzięki zmniejszonej ilości fuzeGEL™ charakteryzuje się on mniejszą masą – waży zaledwie 275g w wersji męskiej! Zmianom uległa również cholewka, która w przodostopiu nadal jest bezszwowa.

T670N 6201 f de althalf3

fuzeX™ to nie tylko nowe modele butów biegowych, ale również cała linia odzieży dedykowanej do tego produktu. Jej podstawowe cechy to niezwykła kolorystyka idąca w parze z najlepszymi technologiami.

Asics SS16 FuzeX 32 tif LR

Linia fuzeX™ dostępna jest w sprzedaży od 1 lutego, w najważniejszych sklepach sportowych na terenie całego kraju.
Więcej informacji znajdziesz na: http://www.asics.pl/
lub na naszym profilu na Facebooku: https://www.facebook.com/ASICSEUROPE/

Konkurs – wygraj ASICS fuzeX™

Czytelnicy serwisu Bieganie.pl i subskrybenci naszego newslettera (aby móc otrzymać nagrodę trzeba zasubskrybować newsletter) mają szansę wygrać najnowsze buty ASICS fuzeX™. Wystarczy odpowiedzieć na trzy pytania umieszczone w poniższym formularzu.

Zwycięzcą lub zwyciężczynią zostanie osoba, która poprawnie odpowie na największą liczbę pytań. Przy takiej samej liczbie poprawnych odpowiedzi istotne będzie to kto był bliżej wytypowania poprawnej odpowiedzi w pytaniu 3, natomiast jeżeli to nie wyłoni zwycięzcy pod uwagę brana będzie szybkość udzielonych odpowiedzi.

Możliwość komentowania została wyłączona.