6 stycznia 2017 Redakcja Bieganie.pl Sport

10K Parking Relay 2017, relacja


Tradycyjnie już w Święto Trzech Króli, odbyła się kolejna edycja 10K Parking Relay, czyli biegu sztafetowego na dystansie 10km na terenie parkingu pod Centrum Handlowym Arkadia w Warszawie. W dwóch turach wystartowało łącznie 113 5 osobowych sztafet.

W kategorii OPEN wygrała sztafeta Podlasia Białystok, która dosłownie o sekundę pokonała świetnie biegnącą sztafetę Adidas Runners Team, w której na ostatniej zmianie biegła dziewczyna, Iza Parszczyńska.

Oczywiście Adidas Runners Team wygrali w Mixtach, wśród zespołów stricte kobiecych najlepsza okazała się ekipa Żórawski Team. Tylko przez nieuwagę organizatorów na podium kobiet nie stanęła trzecia w tej klasyfikacji sztafeta, a była nią sztafeta Bieganie.pl !!! Dziękujemy naszym czytelniczkom, które tak świetnie pobiegły.

Sztafeta męska Bieganie.pl (złożona z czytelników Bieganie.pl i Redaktora Naczelnego Bieganie.pl) po pierwszej turze zajmowała czwarte miejsce, finalnie w OPEN zajęła w końcu 24 miejsce.

Zwycięzcy (poniższa klasyfikacja nie jest klasyfikacją biegu w rozumieniu regulaminu biegu)

OPEN:

1. Podlasie Białystok 29:28
2. Adidas Runners Team 29:29
3. ENTRE.PL Team A 30:15

Kobiety

1. Żórawski team 40:15
2. Tuptuś Otwock 40:18
3. Bieganie.pl Panie 43:32

MIX

1. Adidas Runners Team 29:29
2. City Trail Team 32:52
3. AZS SGH Smith 32:57

Oficjalne wyniki biegu >>>

Było bardzo mroźno, temperatura w okolicach -12 stopni co przy naprawdę dużej intensywności sprawiało pewne problemy. Mimo niskiej temperatury zawodnicy potrafili rozwijać duże prędkości. Najszybciej z 2 kilometrowym odcinkiem poradził sobie członek sztafety Podlasie Białystok Damian Roszko, który swój odcinek pokonał w czasie 5min24 sek.

Do zobaczenia za rok.

Możliwość komentowania została wyłączona.